Ruch Chorzów

Autor: archiwum se.pl

Ruch Chorzów - Widzew 2:1. Świetna passa "Niebieskich" trwa, Widzew na dnie

2014-02-28 20:53

Ruch Chorzów pokonał Widzew Łódź 2:1 w spotkaniu 24. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Dla "Niebieskich" było to już piąte ligowe zwycięstwo z rzędu.

Gospodarze objęli prowadzenie w 31. minucie, kiedy to rzut karny na bramkę zamienił Starzyński. Pięć minut po wznoweniu gry w drugiej połowie na 2:0 podwyższył Kuświk.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się pewną wygraną Ruchu do głosu zaczęli dochodzić goście. W 71. minucie z boiska wyleciał Kowalski i drużyna z Chorzowa musiała kończyć spotkanie w osłabieniu.

Dziesieć minut później kontaktowa bramkę zdobył Cetnarski. W końcówce Widzew starał się doprowadzić do remisu, jednak szczelna defensywa gości nie dała się zaskoczyć po raz kolejny.

Mecz zakończył sie wygraną Ruchu Chorzów 2:1.