Rezerwy Legii Warszawa lepsze od Korony Kielce. Setny gol Marka Saganowskiego!

2014-08-24 20:04

W meczu 6. kolejki  Legia Warszawa pokonała u siebie Koronę Kielce 2:0. Gospodarze wyszli na ten mecz w mocno rezerwowym składzie, jednak mimo kilku znakomitych sytuacji kielczanie nie potrafili tego wykorzystać. Bramki zdobyli Orlando Sa i Marek Saganowski, dla którego było to setne trafienie w lidze.

Początek meczu toczył się pod dyktando mistrza Polski. Młodzi zawodnicy grali bez kompleksów i sprawiali Koronie sporo problemów. Po 20 minutach obraz gry zmienił się jednak diametralnie. Goście rozwinęli skrzydła i raz po raz nękali defensywę Legii. Trudno było uwierzyć w to, że nie potrafili wykorzystać żadnej ze swoich sytuacji i na przerwę schodzili przy bezbramkowym remisie. Podopieczni Henninga Berga cudem uratowali się od straty gola.

Kolejna porażka Jagiellonii Białystok. Zabójcza końcówka Śląska Wrocław

Po przerwie Korona wyraźnie przygasła i nie mogła odnaleźć właściwego rytmu, co wykorzystała drużyna mistrza Polski. W 63. minucie z błędu Leandro skorzystał Piech, wykładając piłkę jak na tacy do Orlando Sa. Portugalczyk nie mógł zmarnować takiej okazji. Chwilę później podopieczni Ryszarda Tarasiewicza mieli stuprocentową okazję do wyrównania, którą zaprzepaścił Paweł Golański. To się na nich zemściło i w 76. minucie spoetkania wynik ustalił Marek Saganowski. Było to jego jubileuszowe, setne trafienie w lidze.

W następnej kolejce Ekstraklasy Legia zagra na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała, natomiast Korona przed własną publicznością poszuka pierwszego zwycięstwa w starciu z Jagiellonią Białystok.

Legia Warszawa - Korona Kielce 2:0 (0:0)
Bramki: Sa 63, Saganowski 76

Legia: Konrad Jałocha - Bartosz Bereszyński, Igor Lewczuk, Mateusz Wieteska, Łukasz Moneta - Adam Ryczkowski (72. Mateusz Szwoch), Krystian Bielik, Hélio Pinto, Orlando Sá, Jakub Kosecki - Arkadiusz Piech (71. Marek Saganowski)

Korona: Vytautas Černiauskas - Piotr Malarczyk, Radek Dejmek, Boliguibia Ouattara, Leândro - Jacek Kiełb, Vanja Marković, Vlastimir Jovanović, Paweł Golański, Michał Janota (85. Marcin Cebula) - Siergiej Chiżniczenko (73. Olivier Kapo).

Żółte kartki: Leandro, Ouattara