Śląsk Wrocław, Waldemar Sobota, Sebastian Mila, Paixao, Plaku

Autor: CYFRASPORT Śląsk Wrocław, Waldemar Sobota, Sebastian Mila, Paixao, Plaku

Piast - Śląsk: Paixao wyrwał punkt Piastowi

2013-09-02 4:00

Piłkarze Śląska Wrocław nie mieli zadowolonych min po meczu z Piastem Gliwice. Zremisowali 1:1 dzięki golowi Marco Paixao (29 l.), ale długimi momentami byli zespołem lepszym i stąd ten niedosyt. - Remis jest sprawiedliwy - mówił strzelec gola dla Piasta Kamil Wilczek (25 l.). - Z całym szacunkiem dla Kamila, ale to my mieliśmy więcej dogodnych sytuacji, więc nie zgodzę się - odpowiadał mu kapitan Śląska Sebastian Mila (31 l.).

Po pierwszej połowie Śląsk powinien prowadzić trzema bramkami, ale schodził do szatni ze straconym golem. W 35. minucie Rafał Gikiewicz (26 l.) wybił piłkę wprost na głowę Mateusza Matrasa. Ten odegrał do Carlesa Martineza, Hiszpan podał do Wilczka, Polak huknął sprzed pola karnego, a piłka otarła się jeszcze o ręce bramkarza Śląska i wpadła do siatki. - Nie zdążyłem się zebrać i przeleciała mi przez palce. Moja wina - przyznał samokrytycznie Gikiewicz.

W drugiej odsłonie Śląsk musiał radzić sobie bez wyrzuconego na trybuny trenera Stanislava Levy'ego, który został ukarany za dyskusję z sędzią. Wrocławianie bili głową w mur, ale kwadrans przed końcem przeprowadzili akcję na wagę punktu. Dalibor Stevanović wpadł w pole karne, zagrał płasko do Paixao, a Portugalczyk wślizgiem wepchnął piłkę do bramki.