Legia Warszawa

Autor: CYFRASPORT Legia Warszawa

Pogoń Szczecin wygrała z Legią Warszawa [WIDEO]

2014-11-10 9:46

Legia Warszawa myślami chyba nadal jest przy Lidze Europejskiej. Mistrzowie Polski w 15. kolejce Ekstraklasy sensacyjnie ulegli Pogoni Szczecin. W końcówce spotkania doszło do awantury. Posypały się kartki, a Legia kończyła mecz w osłabionym składzie.

Podopieczni Henninga Berga przystąpili do tego starcia w świetnych nastrojach. W czwartek zapewnili sobie awans do fazy pucharowej Ligi Europejskiej - wygrali wszystkie dotychczasowe mecze i są liderami tabeli. Formy z europejskich pucharów nie przenieśli jednak na ligę.

Sensacja! Jagiellonia rozbita w Chorzowie

Pogoń solidną zaliczkę bramkową wypracowała sobie jeszcze przed przerwą. Gole Murawskiego i Frączaka spowodowały, że ekipa ze Szczecina schodziła do szatni z przewagą dwóch goli. Po przerwie Legia odpowiedziała tylko trafieniem Rzeźniczaka. Przegrała mecz 1:2.

Już w doliczonym czasie gry czerwoną kartką ukarany został Jodłowiec, któremu ewidentnie puściły nerwy i w walce o piłkę uderzył rywala. To doprowadziło do spięć między zawodnikami obu drużyn. W wyniku całego zamieszania kilku piłkarzy obejrzało jeszcze żółte kartki.

Mimo porażki Legia utrzymała prowadzenie w tabeli.

Pogoń Szczecin - Legia Warszawa 2:1 (2:0)
Bramki: Murawski 13, Frączczak 38 - Rzeźniczak 72

Żółte kartki: Hernani, Mateusz Matras, Radosław Janukiewicz, Ricardo Nunes - Ondrej Duda, Jakub Rzeźniczak, Ivica Vrdoljak, Łukasz Broź, Jakub Kosecki Czerwona kartka - Legia Warszawa: Tomasz Jodłowiec (90-za uderzenie rywala).

Pogoń Szczecin: Radosław Janukiewicz - Sebastian Rudol, Wojciech Golla, Hernani, Ricardo Nunes - Rafał Murawski (90. Maciej Dąbrowski), Dominik Kun, Mateusz Matras, Takuya Murayama, Jakub Bąk (80. Hubert Matynia) - Adam Frączczak (74. Maksymilian Rogalski).

Legia Warszawa: Dusan Kuciak - Łukasz Broź, Inaki Astiz, Jakub Rzeźniczak, Helio Pinto - Michał Żyro, Ivica Vrdoljak, Tomasz Jodłowiec, Ondrej Duda - Mateusz Szwoch (46. Marek Saganowski), Michał Kucharczyk (67. Jakub Kosecki)

Żółte kartki: Hernani, Matras, Janukiewicz, Nunes - Duda, Rzeźniczak, Vrdoljak,  Broź, Kosecki

Czerwona kartka: Jodłowiec