Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław, wynik 4:1. Koniec imponującej serii gości

2014-07-26 22:44

Pogoń Szczecin zaskakująco wysoko pokonała na własnym stadionie Śląsk Wrocław. Zwycięstwo "Portowców" było absolutnie zasłużone. Piłkarze Dariusz Wdowczyka przewyższali gości pod każdym względem. Na dodatek, przyjezdni kończyli mecz w osłabieniu.

Śląsk miał prawo myśleć o zwycięstwie na gorącym stadionie. Od dziesięciu meczów w lidze nie przegrał spotkania. W ośmiu ostatnich stracił jedną bramkę. Tymczasem szczecinianie brutalnie sprowadzili na ziemię przyjezdnych z Wrocławia. Choć to Śląsk objął prowadzenie, to jeszcze przed przerwą gospodarze wyrównali. Druga połowa należała już tylko do ekipy Wdowczyka, której zadanie ułatwił w końcówce Wojciech Pawłowski. Bramkarz został ukarany czerwoną kartką.

W dwóch spotkaniach Pogoń zgromadziła komplet punktów. Oprócz tego strzeliła w nich już łącznie 7 goli. Kolejni rywale mogą bać się siły ognia "Portowców", którzy mają chrapkę na europejskie puchary. Śląsk ma na koncie 3 punkty.

Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław 4:1 (1:1)

Bramki: Frączczak 45+2, Zwoliński 56, Murayama 59, Golla 77 - Pich 40

Pogoń: Radosław Janukiewicz - Sebastian Rudol, Wojciech Golla, Hernani, Mateusz Lewandowski - Maciej Dąbrowski, Mateusz Matras - Adam Frączczak (81. Patryk Małecki), Rafał Murawski, Takuya Murayama (86. Dominik Kun) - Łukasz Zwoliński (76. Jakub Bąk)

Śląsk: Wojciech Pawłowski - Piotr Celeban, Rafał Grodzicki, Mariusz Pawelec, Dudu Paraiba - Tom Hateley (66. Tomasz Hołota), Lukas Droppa - Paweł Zieliński (69. Mateusz Machaj), Sebastian Mila (76. Mariusz Pawełek), Robert Pich - Flavio Paixao

Żółte kartki: Mila, Grodzicki, Droppa

Czerwona kartka: Pawłowski (73., za zagranie piłki ręką poza polem karnym)

Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa)