Marcin Robak Pogoń Szczecin

Autor: archiwum se.pl Marcin Robak Pogoń Szczecin

Pogoń - Lech. Marcin Robak show. Portowcy zniszczyli poznańską lokomotywę

2014-02-21 23:28

Marcin Robak dał popis prawdziwych umiejętności w meczu 23. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Pogonią Szczecin a Lechem Poznań. Napastnik Portowców strzelił pięć goli, a jego zespół wygrał z "Kolejorzem" 5:1

Marcin Robak rozbił Lecha niemal w pojedynkę. Napastnik Pogoni Szczecin strzelił wszystkie pięć goli dla swojego zespołu. Już w pierwszej połowie 7-krotny reprezentant Polski zapisał na swoim koncie cztery trafienia. Robak trafiał w 15, 31, 39. i 44. minucie, a hat-trkcka skompletował celnym uderzeniem z rzutu karnego.

Przeczytaj: Jagiellonia - Podbeskidzie. Kołodziej pozbawił "Jagę" trzech punktów

Po zmianie stron Lech zdołał strzelić honorowego gola, którego autorem był w 58. minucie Dawid Kownacki. Tempo meczu nieco spadło, ale jak się okazało Robak nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i w 72. minucie dobił bezradnego "Kolejorza". Warto również zaznaczyć, że aż trzy asysty zaliczył Takafumi Akahoshi.

Lech utrzymał czwarte miejsce w tabeli, ale ma już tylko punkt przewagi nad Pogonią. Obie drużyny może w tej kolejce wyprzedzić Ruch Chorzów

Pogoń Szczecin - Lech Poznań 5:1 (4:0)