Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze

Autor: CYFRA SPORT Mecz Śląska Wrocław z Górnikiem Zabrze w 7. kolejce Ekstraklasy

Podbeskidzie - Śląsk 2:2. Lider nie dla wrocławian

2014-10-03 23:02

W meczu rozpoczynającym 11. kolejkę Ekstraklasy Podbeskidzie Bielsko-Biała po emocjonującym spotkaniu zremisowało u siebie ze Śląskiem Wrocław 2:2. Goście nie wykorzystali tym samym szansy na wskoczenie na fotel lidera.

Śląsk potrzebował zwycięstwa, aby przynajmniej na jeden dzień objąć prowadzenie w tabeli Ekstraklasy. Wrocławianie w Bielsku-Białej dwukrotnie prowadzili, ale ostatecznie tylko zremisowali.

Pierwszy gol padł w 21. minucie. Sebastian Mila precyzyjnie dośrodkował do Piotra Celebana, który strzałem głową pokonał Michala Peskovicia. Gospodarze odpowiedzieli bardzo szybko. W 30. minucie po ładnej akcji Maciej Korzym - Robert Demjan - Damian Chmiel, ten ostatni z pięciu metrów wpakował piłkę do bramki.

Polski szkoleniowiec lepszy od czołowych trenerów świata

Kibice na brak emocji nie mogli narzekać, bo co chwilę pod jedną lub drugą bramką było groźnie. Zaledwie pięć minut po przerwie Flavio Paixao ponownie wyprowadził przyjezdnych na prowadzenie. Radość nie trwała jednak długo, bo po kolejnych 10 minutach Mariusza Pawełka pokonał Krzysztof Chrapek.

Śląsk ma więc 20 punktów na koncie, tyle samo co prowadząca Legia Warszawa. Podbeskidzie jest na 8. miejscu z 14 punktami.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Śląsk Wrocław 2:2 (1:1)
Chmiel 30, Chrapek 70 - Celeban 21, Paixao 50

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Michal Peskovic - Tomasz Górkiewicz, Pavol Stano, Dariusz Pietrasiak, Piotr Tomasik - Marek Sokołowski (85. Sylwester Patejuk), Anton Sloboda, Maciej Iwański, Damian Chmiel - Maciej Korzym (62. Krzysztof Chrapek), Robert Demjan (62. Bartosz Śpiączka)

Śląsk Wrocław: Mariusz Pawełek - Paweł Zieliński, Tomasz Hołota, Piotr Celeban, Dudu Paraiba - Krzysztof Ostrowski (87. Karol Angielski), Krzysztof Danielewicz (75. Thomas Hateley), Sebastian Mila, Lukas Droppa, Robert Pich (69. Mateusz Machaj) - Flavio Paixao

Żółte kartki: Górkiewicz, Śpiączka, Sloboda, Chmiel - Zieliński, Droppa, Machaj.