Podbeskidzie - Korona 1:2. Pierwsze zwycięstwo złocisto-krwistych

2014-09-15 22:08

Powrót Leszka Ojrzyńskiego do Kielc nie był miły dla szkoleniowca. Prowadzone przez niego Podbeskidzie Bielsko Biała przegrało bowiem z czerwoną latarnią Ekstraklasy 1:2. Korona zanotowała tym samym pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Czwarte w tabeli Podbeskidzie było faworytem poniedziałkowego spotkania kończącego 8. kolejkę Ekstraklasy. "Górale" w pierwszej połowie osiągnęli przewagę, ale to gospodarze cieszyli się z gola. W 39. minucie Paweł Golański dośrodkował z prawego skrzydła, piłkę przejął Kamil Sylwestrzak i silnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Michala Peskovicia.

Legia Warszawa - Śląsk Wrocław. Junior ROZBIŁ GRUPĘ Z WROCŁAWIA

Górale zdołali odpowiedzieć bardzo szybko, bo jeszcze przed przerwą do remisu doprowadził Pavel Stano, którego obrońcy Korony pozostawili bez opieki. Wynik rozstrzygnął się w 66. minucie, kiedy po zagraniu Przemysława Trytki piłkę przejął Jacek Kiełb i z najbliższej odległości wpakował ją do siatki.

Dzięki wygranej Korona wyprzedziła Zawiszę Bydgoszcz opuszczając ostatnie miejsce w tabeli.

Korona Kielce - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (1:1)
Sylwestrzak 39, Kiełb 66 - Stano 44

Korona Kielce: Vytautas Cerniauskas - Paweł Golański, Piotr Malarczyk, Radek Dejmek, Kamil Sylwestrzak - Jacek Kiełb, Vlastimir Jovanović, Kyryło Petrow, Vanja Marković (56. Olivier Kapo) - Siergiej Pilipczuk (74. Paweł Sobolewski) - Przemysław Trytko (90+2. Siergiej Chiżniczenko)

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Michal Pesković - Tomasz Górkiewicz, Bartłomiej Konieczny, Pavol Stano, Adam Pazio (77. Piotr Malinowski) - Sylwester Patejuk (67. Artur Lenartowski), Maciej Iwański, Anton Sloboda, Marek Sokołowski, Damian Chmiel - Maciej Korzym (76. Robert Demjan)

Żółte kartki: Malarczyk, Jovanović, Trytko, Petrow - Iwański, Sloboda, Stano

Czerwona kartka: Pavol Stano 82.