Ruben Jurado, Piast Gliwice

Autor: CYFRASPORT Ruben Jurado, Piast Gliwice

Piast - Zawisza 3:0. Piast odbił się od dna, Zawisza kontynuuje fatalną serię

2014-08-29 22:45

Zawisza Bydgoszcz przegrał już szósty mecz w Ekstraklasie z rzędu i los trenera Jorge Paixao wydaje się być przesądzony. Posadę w Piaście Gliwice uratował z kolei Angel Perez Garcia, gdyż jego zespół wygrał 3:0, notując pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Pierwsza połowa spotkania odzwierciedlała poziom, jaki obie drużyny prezentują w obecnym sezonie. Nieporadność, nieskuteczność, brak umiejętności... Dopiero w drugiej, gospodarze, którzy w obecnym sezonie jeszcze nie wygrali, ruszyli śmielej do ataku.

Maciej Skorża w Lechu Poznań. Ile będzie zarabiał?

Opłaciło się. W 63. minucie po podaniu Kamila Wilczka pięknym strzałem popisał się Ruben Jurado, dając Piastowi prowadzenie. Dziewięć minut później na 2:0 podwyższył Wilczek, a gości dobił Jurado.

Dzięki wygranej Piast ma na koncie sześć punktów. Zawisza, z trzema punktami, wyprzedza jedynie Koronę Kielce, która w 7. kolejce zagra z Jagiellonią Białystok.

Piast Gliwice - Zawisza Bydgoszcz 3:0 (0:0)
Jurado 63, 78, Wilczek 72

Piast Gliwice: Alberto Cifuentes - Adrian Klepczyński, Csaba Horvath, Kornel Osyra, Piotr Brożek - Tomasz Podgórski (55. Bartosz Szeliga), Carles Martinez (46. Konstantin Vassiljev (78. Amine Hadj Said), Radosław Murawski, Gerard Badia - Kamil Wilczek - Ruben Jurado

Zawisza Bydgoszcz: Grzegorz Sandomierski - Anestis Argyriou, Paweł Strąk, Andre Micael, Sebastian Ziajka - Wagner Borges (60. Vahan Gevorgyan), David Fleurival, Kamil Drygas (68. Bernardo Vasconcelos), Luis Carlos (71. Alvarinho) - Jakub Wójcicki - Jorge Kadu

Żółte kartki: Klepczyński, Osyra - Drygas