Piast Gliwice

Autor: archiwum se.pl

Piast się przełamał, Widzew się złamał

2013-09-20 22:11

Piast Gliwice pokonał Widzew Łódź 3:0 w 8. kolejce Ekstraklasy. Dla Gliwiczan było to pierwsze ligowe zwycięstwo od 28 lipca... Widzew na zdobycie kompletu punktów czeka już od 4 sierpnia. Dwa gole dla gospodarzy strzelił Csaba Horvath, a jedno trafienie dołożyl Ruben Jurado.

Widzew stanowił jedynie tło dla dobrze grających gospodarzy, który przerwali fatalną passę dziewięcu meczów bez zwycięstwa we wszystkich rozgrywkach. Już w 19. minucie Tomasz Podgórski precyzyjnie zacentrował piłkę z rzutu wolnego, a Csaba Horvatha strzałem głową nie dał szans maciejowi Mielcarzowi. Sześć minut później mocnym i celnym strzałem w długi rób popisał się Ruben Jurado podwyższając wynik na 2:0.

Tuż po wznowieniu drugiej połowy Widzew stracił bramkarza. W 53. minucie Mielcarz tuż za polem karnym faulował wychodzącego na czystą pozycję Wilczka i Jarosław Rynkiewicz pokazał mu za to zagranie czerwoną kartkę. Chwilę później Piast zdobył trzecią bramkę. Tym razem Podgórski centrował z rzutu rożnego, a Horvath strzałem głową zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu.

Od 53. minuty Widzew musiał grać w dziesiątę. Mielcarz tuż za polem karnym faulował wychodzącego na czystą pozycję Kamila Wilczka i słusznie zobaczył czerwoną kartkę. Pięć minut później wynik ustalił Horvath, któremu ponownie idealnie podawał Podgórski, tym razem z rzutu rożnego.

Piast Gliwice - Widzew Łódź 3:0 (2:0)