Łukasz Surma Ruch Chorzów

Autor: East News Łukasz Surma Ruch Chorzów

Piast - Ruch 0:2. Jan Kocian odmienił "Niebieskich"

2013-10-07 22:00

W ostatnim meczu 11. kolejki Ekstraklasy Ruch Chorzów niespodziewanie pokonał na wyjeździe Piast Gliwice 2:0. Oznacza to, że od przyjścia do klubu trenera Jana Kociana, "Niebiescy" nie zaznali jeszcze goryczy porażki.

Odkąd Jan Kocian objął drużynę Ruchu, chorzowianie jeszcze nie przegrali, a po meczu w Gliwicach ich bilans to dwa zwycięstwa i dwa remisy. Mecz w derbach Górnego Śląska mógł świetnie zacząć się dla gospodarzy, ale już w 2. minucie Rabiola nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem Ruchu.

Przeczytaj koniecznie: Ukraina - Polska. Sławomir Peszko: Dopóki piłka w grze

Przysłowie "niewykorzystane sytuacje się mszczą" sprawdziło się zaledwie dwie minuty później. Filip Starzyński dośrodkował z rzutu rożnego na krótki słupek, a tam stał Łukasz Janoszka, który strzałem głową pokonał Dariusza Trelę.

Wynik spotkania ustalił w 72. minucie Łukasz Surma, który skierował piłkę do pustej bramki po świetnym zagraniu Smektały.

Piast Gliwice - Ruch Chorzów 0:2 (0:1)

Bramki: Łukasz Janoszka 4, Łukasz Surma 72

Piast: Dariusz Trela - Damian Zbozień, Csaba Horvath, Jan Polak, Adrian Klepczyński - Patrick Dytko (53. Pavol Cicman), Carles Martinez Embuena (76. Mariusz Zganiacz), Ruben Jurado, Łukasz Hanzel (69. Kamil Wilczek), Tomasz Podgórski - Rabiola.

Ruch: Michał Buchalik - Marek Szyndrowski, Marcin Malinowski, Piotr Stawarczyk, Daniel Dziwniel - Kamil Włodyka (37. Jakub Smektała), Łukasz Surma, Filip Starzyński, Bartłomiej Babiarz, Łukasz Janoszka (88. Martin Konczkowski) - Mateusz Kwiatkowski (70. Maciej Jankowski).