Ruben Jurado, Piast Gliwice

Autor: CYFRASPORT Ruben Jurado, Piast Gliwice

Piast Gliwice - Cracovia 4:2. Festiwal bramkowy przy Okrzei!

2014-09-20 19:36

W meczu 9. kolejki Ekstraklasy Piast Gliwice bez większych kłopotów wygrał z Cracovią 4:2. Piłkarze obu drużyn stworzyli ciekawe widowisko, a kibice zobaczyli aż sześć goli.

Losy spotkania rozstrzygnęły się już po w pierwszej części gry. Goście nie potrafili zatrzymać rozpędzonych gliwiczan i schodzili do szatni z wynikiem 0:3. "Piastunki" były skuteczne aż do bólu. W pierwszej odsłonie meczu zawodnicy Piasta oddali trzy strzały i każdy z nich znalazł drogę do bramki.

Semir Stilić: Faworyt meczu z Legią Warszawa? To my jesteśmy liderem

Kilka minut po przerwie nadzieje Cracovii dał Mateusz Żytko. 31-latek dosyć szczęśliwie pokonał Alberto Cifuentesa. Marzenia o jakimkolwiek punkcie wybił im z głowy Kamil Wilczek, który trafił na 4:1. W końcówce spotkania gola dla Cracovii na otarcie łez zdobył aktywny Miroslav Covilo.

Piast Gliwice - Cracovia 4:2 (3:0)

Bramki: Szeliga 18, Badia 34, Jurado 41, Wilczek 67 - Żytko 49 karny, Covilo 81

Piast: Alberto Cifuentes (71. Jakub Szmatuła) – Csaba Horvath, Adrian Klepczyński, Kornel Osyra, Piotr Brożek – Radosław Murawski, Kamil Wilczek (73. Wojciech Kędziora), Łukasz Hanzel, Gerard Badia (63. Matej Izvolt), Bartosz Szeliga – Ruben Jurado.

Cracovia: Krzysztof Pilarz - Mateusz Żytko, Adam Marciniak, Krzysztof Nykiel - Deleu, Miroslaw Covilo, Mateusz Cetnarski (63. Dawid Nowak), Damian Dąbrowski, Boubacar Dialiba – Marcin Budziński, Deniss Rakels (68. Dariusz Zjawiński).

Żółte kartki: Hanzel - Budziński (Cracovia), Szeliga i Marciniak

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!

ZAPISZ SIĘ: Codzienne wiadomości Gwizdek24.pl na e-mail