Korona Kielce - Górnik Zabrze

Autor: CYFRASPORT

Mecz Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin na remis

2014-11-02 17:29

Górnik Zabrze zaledwie zremisował u siebie z Pogonią Szczecin. Dla ekipy Józefa Dankowskigo było to już trzecie z rzędu spotkanie bez zwycięstwa. Za to piłkarzy "Portowców" po raz drugi poprowadził Jan Kocian.

Jeszcze kilka kolejek temu Górnik Zabrze był prawdziwą rewelacją Ekstraklasy. Zajmował miejsce na szczycie ligowej tabeli i aspirował do walki o awans do europejskich pucharów w kolejnym sezonie. Od kilku meczów nie prezentuje jednak formy z początku rozgrywek. Przegrał trzy ostatnie spotkania (z Wisłą Kraków 0:5, GKS Bełchatów 0:1, Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:4). Teraz zaledwie zremisował 1:1 z Pogonią Szczecin.

Piłkarz zaatakował sędziego i został wykluczony. Dostał 50 lat dyskwalifikacji!

Gospodarze objęli prowadzenie już w 8. minucie za sprawą trafienia Mateusza Zachary. Jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Mateusz Maras. Górnik kończył mecz w osłabionym składzie. Na kwadrans przed końcem za brutalny faul czerwoną kartkę ujrzał Błażej Augustyn. Warto zaznaczyć, że dla Pogoni Szczecin był to drugi mecz pod wodzą Jana Kociana. W poprzednim "Portowcy" ograli Cracovię.

Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin 1:1 (1:1)