Legia Warszawa

Legia wypunktowała Pogoń

2013-07-28 1:00

Trener Dariusz Wdowczyk (51 l.) marzył o pokonaniu Legii, ale na marzeniach się skończyło. Warszawianie bezlitośnie wypunktowali Pogoń, wygrywając 3:0. Po meczu obaj trenerzy zachowywali się tak, jakby wynik był odwrotny.

Kluczowym momentem był stały fragment gry z 36. minuty, po którym Legia wyprowadziła pierwszy cios. Tomasz Brzyski z wolnego idealnie dośrodkował na głowę Ivicy Vrdoljaka, który trafił do siatki. Drugą i trzecią bramkę Legia strzeliła za łatwo. Najpierw obrońcy Pogoni byli tak gościnni we własnym polu karnym, że pozwolili Miro Radoviciovi na strzał, jak i na dobitkę. Przy trzecim golu szeregi gospodarzy były już przerzedzone, bo wcześniej Donald Djousse w bezmyślny sposób zaatakował dwoma nogami interweniującego bramkarza Duszana Kuciaka i wyleciał z boiska.

- Mam pretensje do piłkarzy, że prowadząc 2:0 i mając od 66. minuty przewagę liczebną, nie potrafili grać cierpliwie i wykorzystać tej sytuacji - stwierdził niezadowolony Jan Urban (51 l.). - Wynik tego meczu był wyższy, niż powinien być.

Pogoń zagrała odważnie i ambitnie, nawet grając w osłabieniu, stwarzała świetne okazje. Ale prawda jest taka, że legioniści też mogli ten mecz wygrać jeszcze wyżej. Jednak Miro Radović i Lado Dwaliszwili - choć strzelili po bramce - byli strasznie nieskuteczni.

- Zostaliśmy wypunktowani przez Legię jak przez dobrego boksera - stwierdził Wdowczyk. - Muszę jednak pochwalić moich piłkarzy za ten mecz. A Legii życzę powodzenia w walce o Ligę Mistrzów z Molde.

Wygląda na to, że Norwegowie, którzy w środę zagrają z mistrzami Polski, dokładnie rozpracowali "wojskowych". Obserwujący mecz w Szczecinie, wysłannik Molde nie czekał do końca, tylko przed 80. minutą zamówił taksówkę i pojechał do hotelu. Wcześniej najczęściej chwytał za tablet w momentach, kiedy Legia wykonywała stałe fragmenty gry.

- Te elementy są naszą silną bronią, bo mamy piłkarzy dobrze grających głową - powiedział ten, który w sobotę główkował najlepiej, czyli Vrdoljak. - Co będzie naszym głównym atutem w meczu z Molde? Musi nim być lepsza gra niż ta przeciwko Pogoni - dodał Chorwat.

Pogoń - Legia 0:3

0:1 Vrdoljak 36. min, 0:2 Radović 64. min, 0:3 Dwaliszwili 83. min

Sędziował: Paweł Pskit 2. Widzów: 12 000

Pogoń: Janukiewicz 5 - Frączczak 2 , Dąbrowski 2, Golla 2, M. Lewandowski Ż 2 - Rogalski Ż 2 (72. Edi), Ława 1 (46. Ouedraogo 3) - J. Bąk 2, Akahoshi 3, Murayama 4 - Chałas 1 (46. Djousse CZ 0)

Legia: Kuciak 5 - Bereszyński Ż 3(46. Furman 3), Rzeźniczak 3, Dossa Junior 3, Brzyski 4 - Jodłowiec Ż 3, Vrdoljak 4, Kosecki Ż 2, Radović Ż 3, Żyro Ż 3 (77. Ojamaa) - Saganowski 2 (57. Dwaliszwili 2)

Ocena: 4

Nie przegap!

"Kontratak", Orange Sport, dziś, godz. 16:15 oraz na se24.tv

Kto będzie największym wzmocnieniem Legii, a czyje odejście największą stratą? Jakie szanse ma mistrz Polski na awans do Ligi Mistrzów? Między innymi o tym rozmawiamy z Aleksandarem Vukoviciem w programie "Kontratak".