Legia wreszcie zwycięska! Wielki powrót Ondreja Dudy

2015-03-01 21:46

Legia Warszawa w 22. kolejce Ekstraklasy wygrała z Podbeskidziem Bielsko-Biała 3:0. Mistrzowie Polski osłodzili nieco kibicom ostatnią wpadkę w meczu z Ajaksem Amsterdam w 1/16 finału Ligi Europy. Świetny mecz rozegrał Ondrej Duda, który wrócił do gry po przerwie spowodowanej kontuzją.

Podopieczni Henninga Berga wykorzystali potknięcia Jagiellonii Białystok i Lecha Poznań. Mają w tej chwili nad tymi zespołami kolejno cztery i pięć punktów przewagi w ligowej tabeli.

Łukasz Fabiański gotowy na Irlandię. To nowy numer jeden w reprezentacji Polski? Głosuj [SONDA]

W niedzielę zwycięstwo Legii zapewnili Adam Ryczkowski, Ondrej Duda i Orlando Sa. Kibiców ucieszył gol zwłaszcza Słowaka, który rozegrał swój pierwszy mecz po zimowej przerwie. Na boisku pojawił się w drugiej połowie. W jednej z akcji został sfaulowany w polu karnym rywali. Sam zamienił "jedenastkę" na bramkę.

Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0 (1:0)
Bramki: Ryczkowski 12, Duda 53 (k), Sa 90

Legia Warszawa: Dusan Kuciak - Bartosz Bereszyński, Jakub Rzeźniczak, Inaki Astiz, Tomasz Brzyski - Michał Żyro, Ivica Vrdoljak, Tomasz Jodłowiec, Michał Masłowski (50 Ondrej Duda), Adam Ryczkowski (69 Michał Kucharczyk) - Orlando Sa

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Michal Pesković - Marek Sokołowski, Adam Deja, Pavol Stano, Bartłomiej Konieczny, Piotr Tomasik - Damian Chmiel, Kristián Kolcak, Maciej Iwański (63 Maciej Korzym), Frank Adu Kwame (79 Adam Pazio) - Piotr Malinowski (46 Bartosz Śpiączka

Żółte kartki: Bartosz Bereszyński - Bartosz Śpiączka, Marek Sokołowski