Legia Warszawa

Autor: CYFRASPORT Legia Warszawa

Legia Warszawa pokonała w bólach Zawiszę Bydgoszcz. Mistrzowie Polski przełamali klątwę!

2014-10-26 21:37

Legia Warszawa nie bez kłopotów wygrała z Zawiszą Bydgoszcz 2:1 w meczu 13. kolejki Ekstraklasy. Mistrzowie Polski musieli do ostatniego gwizdka sędziego walczyć o zwycięstwo. Dzięki triumfowi nad "Zetką" przełamali swoją klątwę związaną z... występami w rozgrywkach Ligi Europy.

Legioniści niepodważalnie zdominowali przebieg wydarzeń na boisku w pierwszej części gry. Przed przerwą drogę do bramki strzeżonej przez Andrzeja Witana znaleźli kolejno Jakub Rzeźniczak i Marek Saganowski. Podopieczni Mariusza Rumaka nie potrafili w żaden sposób odpowiedzieć przeciwnikowi.

Skandal w Kijowie. Kibice Legii: Wilno i Lwów to polskie miasta [ZDJĘCIE]

Legia zdecydowanie spuściła z tonu w drugiej połowie meczu. Bez skrupułów wykorzystał to Zawisza, który zmniejszył prowadzenie gości do jednego gola dzięki trafieniu Wagnera. Brazylijczyk z zimną krwią wykorzystał świetny kontratak, przez co warszawianie do ostatniego gwizdka sędziego musieli walczyć o wywiezienie trzech punktów z Bydgoszczy.

Stołeczni mieli do tej pory problemy w Ekstraklasie po spotkaniach w Lidze Europy. Po wygranej w swoim inauguracyjnym meczu grupy L z Lokeren 1:0 przegrali w kolejnym ligowym starciu 1:2 z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Tak samo wyglądała sytuacja po zwycięstwie 1:0 z Trabzonsporem. Chwilę potem podopieczni Henninga Berga zebrali tęgie lanie w Gliwicach (1:3). Po triumfie 1:0 z Metalistem Charków historia nie zatoczyła jednak koła.

Zawisza Bydgoszcz - Legia Warszawa 1:2 (0:2)
Bramki: Wagner 65 - Rzeźniczak 31, Żyro 40

Zawisza: Andrzej Witan - Sebastian Ziajka - Andre Micael, Paweł Strąk, Piotr Petasz - Jakub Wójcicki, Herold Goulon (67. Wahan Geworgian), Wagner, Michał Masłowski, Jakub Łukowski (67. Alvarinho) - Jorge Kadu (85. Bernardo Vasconcelos).

Legia: Dusan Kuciak - Igor Lewczuk (69. Guilherme), Jakub Rzeźniczak, Inaki Astiz, Łukasz Broź - Ivica Vrdoljak, Tomasz Jodłowiec - Michał Żyro, Mateusz Szwoch (62. Ondrej Duda), Jakub Kosecki - Marek Saganowski.

Żółte kartki: Goulon, Alvarinho, Ziajka, Petasz - Broź