Trabzonspor - Legia

Autor: Eastnews

Legia Warszawa pokonała Ruch Chorzów w rezerwowym składzie

2014-11-03 9:28

Zwycięstwo niewielkim nakładem sił! Tak w skrócie można opisać niedzielny mecz Legii Warszawa z Ruchem Chorzów. W spotkaniu 14. kolejki Ekstraklasy mistrzowie Polski nie bez kłopotów pokonali chorzowian. Jednego z goli strzelił dla legionistów 17-letni Adam Ryczkowski.

Piłkarze obu drużyn nie rozpieścili kibiców zgromadzonych na Pepsi Arenie. Jedynymi ciekawymi fragmentami spotkania były... gole. O reszcie boiskowych wydarzeń nikt nie będzie zbyt długo pamiętał.

Pechowa porażka Zawiszy Bydgoszcz z Cracovią. Zabójczy kontratak krakowian

Pod koniec pierwszej części gry arbiter wskazał na "wapno" dla gospodarzy. "Jedenastkę" pewnie wykorzystał najlepszy strzelec zespołu - Orlando Sa (Ivica Vrdoljak został odsunięty od wykonywania rzutów karnych). Drugie trafienie po pięknej asyście Marka Saganowskiego dołożył po przerwie Adam Ryczkowski. Warszawianie musieli drżeć do końca o trzy punkty, bowiem kontaktową bramkę po kiksie Jakuba Rzeźniczaka strzelił Grzegorz Kuświk.

Henning Berg dokonał siedmiu zmian w wyjściowym składzie Legii w porównaniu do ostatniego meczu w 1/8 finału Pucharu Polski z Pogonią Szczecin (3:1 po dogrywce). Szansę gry od pierwszych minut dostał m.in. debiutujący w Ekstraklasie Robert Bartczak, 20-letni Bartłomiej Kalinkowski i wspomniany Ryczkowski.

Warto zaznaczyć, że był to trzeci mecz Ruchu Chorzów pod wodzą Waldemara Fornalika w tym sezonie. "Niebiescy" zanotowali w nim trzecią porażkę...

Legia Warszawa - Ruch Chorzów 2:1 (1:0)
Sa 37 (k), Ryczkowski 69 - Kuświk 77

Legia: Dusan Kuciak - Robert Bartczak, Jakub Rzeźniczak, Igor Lewczuk, Helio Pinto - Ivica Vrdoljak, Bartłomiej Kalinkowski (62. Tomasz Jodłowiec) - Mateusz Szwoch, Adam Ryczkowski (82. Ondrej Duda), Orlando Sa - Arkadiusz Piech (46. Marek Saganowski)

Ruch: Krzysztof Kamiński - Martin Konczkowski, Marek Szyndrowski, Piotr Stawarczyk, Daniel Dziwniel - Łukasz Surma, Bartłomiej Babiarz - Marek Zieńczuk, Filip Starzyński (46. Michał Efir), Jan Chovanec (72. Roland Gigołajew) - Eduards Visnakovs (55. Grzegorz Kuświk)

Żółte kartki: Babiarz (Ruch)