Legia Warszawa - Lech Poznań 2:2. Remis w hicie 10. kolejki

2014-09-28 11:10

Mecz Legia - Lech 2:2. Poznaniacy po pierwszej połowie prowadzili 2:0, jednak to nie wystarczyło do zgarnięcia trzech punktów. W drugiej części gry do tlenu Legię podłączył Tomasz Brzyski, a w 90. minucie gola na wagę remisu strzelił Dossa Junior.

W pierwszej połowie spotkania mieliśmy dwa różne oblicza gry. Od ataków rozpoczęła Legia, a spore problemy w defensywie mieli goście. Zagubieni byli Marcin Kamiński z Maciejem Wiluszem, a Barry Douglas ślizgał się jak na lodowisku z powodu złego obuwia. Gdy wydawało się, że bramka dla Legii jest kwestią czasu, niespodziewanie na prowadzenie wyszli poznaniacy. Zamieszanie po rzucie rożnym wykorzystał Kamiński, który sytuacyjnym strzałem pokonał Dusana Kuciaka. Chwilę później swoje trafienie dorzucił Dariusz Formella i na przerwę goście schodzili z dwubramkową zaliczką.

Zawisza Bydgoszcz - Ruch Chorzów 1:1. Pierwszy punkt Mariusza Rumaka

W drugiej odsłonie tego spotkania Legia bardzo szybko chciała doprowadzić do wyrównania, ale robiła to bez głowy i pomysłu. Dobrze grający rywale nie pozwalali "Wojskowym" na stwarzanie groźnych sytuacji podbramkowych. Przełamanie przyszło w 76. minucie, kiedy to takim "centrostrzałem" Tomasz Brzyski pokonał Macieja Gostomskiego. Podopieczni Henninga Berga poszli za ciosem i w samej końcówce uratowali cenny remis. Gola na 2:2 strzelił Dossa Junior, który w ten sposób zrehabilitował się za swoją niefrasobliwość przy drugiej bramce dla Lecha.

Legia Warszawa - Lech Poznań 2:2 (0:2)
Brzyski 76, Dossa Junior 90 - Kamiński 33, Formella 39

Legia: Dusan Kuciak - Łukasz Broź, Jakub Rzeźniczak, Dossa Júnior, Tomasz Brzyski - Michał Żyro, Ivica Vrdoljak, Tomasz Jodłowiec, Ondrej Duda (75. Marek Saganowski), Michał Kucharczyk (46. Orlando Sa) - Miroslav Radović

Lech: Maciej Gostomski - Tomasz Kędziora, Marcin Kamiński, Maciej Wilusz, Barry Douglas - Dariusz Formella (71. Muhamed Keïta), Łukasz Trałka, Hubert Wołąkiewicz, Kasper Hämäläinen (80. Szymon Drewniak), Szymon Pawłowski - Dawid Kownacki (87. Luis Henríquez)

Żółte kartki: Broź, Dossa Junior - Kędziora, Wilusz, Douglas, Gostomski.

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!

ZAPISZ SIĘ: Codzienne wiadomości Gwizdek24.pl na e-mail