Legia - Ruch, Henrik Ojamaa

Autor: CYFRASPORT

Legia - Ruch. Ojamaa udobruchał kolegów podaniami

2013-12-06 3:00

Gdyby wojewoda wpuścił kibiców Legii na mecz z Ruchem (2:0), to w drugiej połowie przecieraliby oczy ze zdziwienia, patrząc na grę Henrika Ojamy (22 l.). Estoński skrzydłowy, który wcześniej doprowadzał wszystkich do wściekłości egoistyczną grą, wreszcie zaczął podawać do kolegów. Po jednym z tych podań i pięknej akcji z Miro Radoviciem (29 l.) strzelił nawet gola.

Po klęsce z Lazio w Lidze Europy (0:2) legioniści mieli ogromne pretensje do Ojamy, w szatni "wojskowych" miało nawet dojść do gwałtownej awantury, a najbardziej źli na Estończyka byli bramkarz Dusan Kuciak i Radović. Ściągnięty latem skrzydłowy chyba wreszcie zrozumiał, że piłka nożna to gra zespołowa, a po strzelonym golu utonął w ramionach "Rado".

Przeczytaj również: Piotr Parzyszek w Benfice Lizbona? Oferta gotowa

- Wychodząc na drugą połowę, powiedziałem Heńkowi Ojamie, że dziś strzeli gola po moim podaniu i tak się stało - zdradził Radović.

Ciepło o Estończyku wypowiadał się też Kuciak. - Nie wiem, dlaczego ktoś sugeruje, że kłócimy się z Heńkiem. W trakcie meczu z Lazio powiedziałem mu, co mi leżało na sercu i być może powinienem był zrobić to w inny sposób, ale nie mam nic do niego. A jego gol sprawił mi dużo radości, byłem po nim pewny, że pokonamy Ruch - powiedział Słowak.

Ojamę chwalił też trener Jan Urban. - Heniek wreszcie podawał do kolegów i strzelił gola. Brawo! - stwierdził.

Legia - Ruch 2:0

1:0 Astiz 35. min, 2:0 Ojamaa 63. min

Sędziował: Paweł Pskit 4.

Mecz bez udziału publiczności

Legia: Kuciak 5 - Bereszyński 3, Jodłowiec 3, Astiz Ż 3, Wawrzyniak 3 - Broź 1 (46. Ojamaa 3), Vrdoljak 3, Pinto 3 (77. Furman), Radović 3, Brzyski 3 - Dwaliszwili 1 (61. Mikita)

Ruch: Buchalik 3 - Konczkowski 2, Stawarczyk 3, Malinowski 2, Dziwniel 2 - Smektała 2 (78. Kowalski), Surma 3, Babiarz 2 (46. Jankowski 3), Starzyński Ż 3, Zieńczuk 2 (65. Włodyka) - Kuświk 2