Lechia Gdańsk, Paweł Buzała

Lechia - Zawisza. Wynik 1:1. Gdańszczanie przedłużyli passę bez porażki!

2013-09-21 19:35

Lechia Gdańsk - Zawisza Bydgoszcz 1:1. Gdańszczanie przedłużyli rekordową passę meczów bez porażki na początku sezonu do ośmiu. Rezultat spotkania okazał się jednak porażką obu zespołów. Podopieczni Michała Probierza nieudanie przeprowadzili bowiem szturm - choćby chwilowy - na pozycję liderów tabeli, a drużyna z Bydgoszczy nie uciekła znad strefy spadkowej i po weekendowej serii gier może na powrót się w niej znaleźć.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do graczy z Gdańska, którzy jednak wyszli na murawę z założeniem by przede wszystkim nie zrobić krzywdy bramkarzowi rywali. Mimo licznych sytuacji, trafili zaledwie raz. Deficytowe w przeciągu całych 90 minut celne podanie Deleu na bramkę zamienił Piotr Grzelczak.

>>>Lech poległ u siebie z Pogonią! Rumak znów przegrywa!

Zawisza odpowiedział 10 minut później. Luis Carlos minął bezradnie interweniującego Małkowskiego i kopnął do 'pustaka', a asystę przy golu zaliczył stoper Lechii Sebastian Madera. Niestety, taką, której w statystykach odnotować nie sposób.

Po zmianie stron gra się wyrównała, ale bramki już nie padły.

Lechia Gdańsk - Zawisza Bydgoszcz 1:1 (Grzelczak 24 - Luis Carlos 34)

Lechia: Małkowski, Deleu, Madera, Bieniuk, Pazio, Kostrzewa, Pietrowski (Zyska 68.), Frankowski, Matsui (Wiśniewski 53.), Grzelczak, Buzała (Oualembo 85.)

Zawisza:Kaczmarek, Ziajka, Micael, Skrzyński, Lewczuk (Hermes 50.), Drygas, Goulon (Dudek 84.), Carlos (Geworgian 80.), Masłowski, Wójcicki, Vasconcelos