Lech Poznań - Pogoń Szczecin 1:1. "Kolejorz" bez blasku, powrót króla Robaka

2014-08-17 0:45

Lech Poznań pod wodzą nowego trenera Krzysztofa Chrobaka nie pokazał nowej jakości. "Kolejorz" tylko zremisował u siebie z Pogonią Szczecin 1:1. Z kolei swojego pierwszego gola dla "Portowców" w tym sezonie strzelił król strzelców poprzedniego sezonu Marcin Robak.

Lech po raz pierwszy od 2,5 roku zagrał bez Mariusza Rumaka, którego zwolniono po odpadnięciu w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Europy z islandzkim Srjarnan. Stery objął Krzysztof Chrobak, ale nie zdążył jeszcze odmienić gry "Kolejorza". W sobotę przy Bułgarskiej lepsze wrażenie sprawiała Pogoń i to ona w 21. minucie objęła prowadzenie, kiedy do siatki trafił Marcin Robak.

Górnik - Zawisza 5:2. Ostra strzelanina w Łęcznej, beniaminek bez litości

Goście przeważali, ale brakowało im skuteczności. To się zemściło w 73. minucie. Na strzał zdecydował się Szymon Pawłowski i uratował gospodarzom punkt. Po pięciu kolejkach Pogoń jest na czwartym miejscu z 9 punktami na koncie. Lech ma punkt mniej.

Lech Poznań - Pogoń Szczecin 1:1 (0:1)
Pawłowski 73 - Robak 21

Lech: Krzysztof Kotorowski - Tomasz Kędziora, Hubert Wołąkiewicz (27. Maciej Wilusz), Marcin Kamiński, Luis Henriquez - Gergo Lovrencsics (73. Barry Douglas), Karol Linetty (66. Dawid Kownacki), Kasper Hamalainen, Darko Jevtic, Szymon Pawłowski - Łukasz Teodorczyk

Pogoń: Radosław Janukiewicz - Sebastian Rudol (52. Takuya Murayama), Wojciech Golla, Hernani, Mateusz Lewandowski - Maciej Dąbrowski, Rafał Murawski, Adam Frączczak, Shohei Okuno (84. Mateusz Matras), Patryk Małecki - Marcin Robak (46. Łukasz Zwoliński)

Żółte kartki: Jevtic, Teodorczyk - Rudol, Małecki, Dąbrowski