Kolejna porażka Jagiellonii Białystok. Zabójcza końcówka Śląska Wrocław

2014-08-24 1:05

Trwa czarna seria Jagiellonii Białystok. Podopieczni Michała Probierza przegrali trzeci mecz z rzędu, tracącym w każdym z nich po trzy bramki. Tym razem na własnym boisku ulegli drużynie Śląska Wrocław 1:3.

Lepiej to spotkanie zaczęli gospodarze, gdyż w 23. minucie na listę strzelców wpisał się Mateusz Piątkowski. Piłkarz "Jagi" wykorzystał dobre podanie i z prawej strony pola karnego uderzył w długi róg bramki. Mariusz Pawełek to specjalista od "baboli", jednak w tym przypadku nie miał większych szans na skuteczną interwencję. Mocno uderzona piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

Górnik lepszy od Górnika. Łukasz Madej ustrzelił Łęczną

W drugiej połowie do głosu doszła drużyna z Wrocławia. Przełomowym momentem była 62. minuta i czerwona kartka dla Jakuba Słowika. Bramkarz Jagiellonii w sytuacji sam na sam w polu karnym sfaulował Flavio Paixao i sędzia podyktował "jedenastkę", którą na bramkę pewnie zamienił Sebastian Mila. W końcówce spotkania podopieczni Tadeusza Pawłowskiego zapewnili sobie trzy punkty. Najpierw trafił Lukas Droppa, a chwilę po nim poprawił Krzysztof Ostrowski.

W 7. kolejce Ekstraklasy Jagiellonia poszuka zwycięstwa na stadionie Korony Kielce, natomiast Śląsk zagra u siebie z Górnikiem Zabrze.

Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 1:3 (1:0)
Bramki: Piątkowski 23 - Mila 65 k, Droppa 85, Ostrowski 89

Jagiellonia: Jakub Słowik - Adam Waszkiewicz, Martin Baran, Michał Pazdan, Radosław Jasiński, Rafał Grzyb, Taras Romanczuk (64. Bartłomiej Drągowski), Przemysław Frankowski (70. Marek Wasiluk), Mateusz Piątkowski, Maciej Gajos (94. Karol Świderski), Patryk Tuszyński

Śląsk: Mariusz Pawełek - Paweł Zieliński, Piotr Celeban, Tomasz Hołota, Dudu Paraiba, Lukas Droppa (86. Tom Hateley), Sebastian Mila, Mateusz Machaj, Krzysztof Danielewicz (88. Juan Calahorro), Robert Pich (73. Krzysztof Ostrowski), Flavio Paixao

Żółta kartka: Danielewicz
Czerwona kartka: Słowik (62, za faul taktyczny)