Jagiellonia Białystok 2014

Autor: CYFRASPORT Jagiellonia Białystok

Jagiellonia - Podbeskidzie 4:2. Dwie asysty 16-latka

2014-09-29 22:30

W meczu zamykającym 10. kolejkę Ekstraklasy Jagiellonia Białystok po świetnym widowisku pokonała Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:2. Gospodarze wysoko prowadzili, ale w drugiej połowie dwoma trafieniami postraszył ich Robert Demjan. Wynik meczu ustalił Nika Dżałamidze, wykorzystując fatalny błąd Richarda Zajaca.

Kapitalnie rozpoczęli ten mecz gospodarze, którzy po pierwszym kwadransie prowadzili już 2:0! Strzelanie w 12. minucie zainicjował Mateusz Piątkowski, a chwilę później swoje trafienie dołożył Maciej Gajos. Warto zaznaczyć, że przy obu bramkach asystował zaledwie 16-letni Przemysław Mystkowski. To nie był jednak koniec koszmaru gości. Jeszcze w końcówce pierwszej połowy "Jaga" zadała trzeci cios. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Piątkowski.

Bełchatów wygrał, ale Bartosz Ślusarski się wygłupił

Trener Podbeskidzia Leszek Ojrzyński nie złożył jednak broni i w przerwie dokonał dwóch zmian. Na boisku pojawił się między innymi Robert Demjan, który już w 52. minucie spłacił kredyt zaufania. Słowak opanował źle wybitą piłkę i potężnym strzałem pokonał bezradnego Bartłomieja Drągowskiego. Ale to nie był koniec popisów rezerwowego napastnika. 20 minut przed końcem spotkania Demjan oddał niesamowity strzał z dystansu i zrobiło się 2:3! Cały wysiłek kolegi z drużyny zniweczył Richard Zajac, który w końcówce spotkania fatalnie interweniował poza polem karnym i praktycznie podarował gola Dżałamidze.

Ostatecznie "Jaga" zwyciężyła 4:2 i wskoczyła na 6. miejsce w tabeli kosztem Lecha Poznań. Piłkarze z Bielsko-Białej zajmują 9. lokatę.

Jagiellonia Białystok - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:2 (3:0)
Piątkowski 12, 39, Gajos 15, Dżałamidze 87 - Demjan 52, 70

Jagiellonia: Bartłomiej Drągowski - Martin Baran, Sebastian Madera, Michał Pazdan, Marek Wasiluk - Rafał Grzyb (63. Przemysław Frankowski), Maciej Gajos, Jan Pawłowski (81. Nika Dżałamidze), Przemysław Mystkowski (55. Taras Romanczuk) - Patryk Tuszyński, Mateusz Piątkowski

Podbeskidzie: Richard Zajac - Tomasz Górkiewicz, Dariusz Pietrasiak, Pavol Stano, Adam Pazio (46. Piotr Tomasik) - Marek Sokołowski (71. Piotr Malinowski), Maciej Iwański, Anton Sloboda, Sylwester Patejuk (46. Robert Demjan), Damian Chmiel - Maciej Korzym

Żółte kartki: Tuszyński - Pazio, Sloboda