Grad goli w Łęcznej. Górnik lepszy od Pogoni Szczecin

2014-08-30 19:35

W meczu 7. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Górnik Łęczna po emocjonującym spotkaniu pokonał u siebie Pogoń Szczecin 3:2. Kibice, którzy zdecydowali się śledzić to spotkanie na pewno nie mieli czego żałować. Piłkarze zafundowali im prawdziwy festiwal strzelecki.

W pierwszej połowie obie drużyny miały niezłe sytuacje do zdobycia bramki, jednak to goście uczynili to jako pierwsi. W 42. minucie spotkania Rafał Murawski idealnie dośrodkował ze stałego fragmentu gry do Marcina Robaka, który strzałem głową dał prowadzenie swojej drużynie. Piłkarze Pogoni schodzili do szatni z jednobramkową zaliczką.

Wisła Kraków - GKS Bełchatów 1:0. Pierwsza porażka beniaminka

Druga część gry to prawidzwy festiwal strzelecki. Szybko do odrabiana strat zabrali się gospodarze, gdyż w 47. minucie bramkę wyrównującą zdobył Shpetim Hasani. Górnicy poszli za ciosem i parę minut później prowadzili już 3:1. Drugie trafienie zaliczył Hasani, a na listę strzelców wpisał się także Grzegorz Bonin. Robak pozazdrościł rywalowi i także strzelił swoją drugą bramkę, która jednak wiele gościom nie dała. Marzeń o remisie pozbawił ich Fiodor Cernych, wykańczając świetną indywidualną akcję Bonina.

W następnej kolejce Ekstraklasy Górnik zagra na wyjeździe z Cracovią, a Pogoń podejmie u siebie Ruch Chorzów.

Górnik Łęczna - Pogoń Szczcin 4:2 (0:1)
Hasani 48,55, Bonin 50, Cernych 74 - Robak 42, 64

Górnik: Sergiusz Prusak - Łukasz Mierzejewski, Maciej Szmatiuk, Marcin Kalkowski, Patrik Mráz - Fiodor Cernych (84. Sebastian Szałachowski), Tomasz Nowak, Przemysław Kaźmierczak (69. Lukáš Bielák), Grzegorz Bonin, Miroslav Božok - Shpetim Hasani (80. Paweł Buzała)

Pogoń: Radosław Janukiewicz - Sebastian Rudol (53. Maksymilian Rogalski), Wojciech Golla, Hernâni, Hubert Matynia (68. Tomasz Lisowski) - Takuya Murayama, Rafał Murawski, Mateusz Matras (59. Maciej Dąbrowski), Adam Frączczak, Dominik Kun - Marcin Robak

Żółte kartki: Kalkowski, Buzała