Prejuce Nakoulma (25 l., Górnik Zabrze)

Autor: archiwum se.pl Prejuce Nakoulma (25 l., Górnik Zabrze) Cena: 1,25 mln euro Po sprzedaży Milika Górnik nie będzie się już palił do pożegnania z Nakoulmą. Stanie się tak tylko wtedy, gdy ktoś zapłaci tyle, ile piłkarz ma w klauzuli odstępnego (1,25 mln euro). - Bez względu na losy Milika, jesteśmy nastawieni na to, że Nakoulma odejdzie. On w polskiej lidze już się dusi. Liczę, że pokaże się w styczniowym Pucharze Narodów Afryki, gdzie Burkina Faso ma silnych rywali na czele z Nigerią i Zambią - mówi nam Daniel Weber, menedżer piłkarza.

Górnik - Zagłębie: Prezes strzelił, Górnik wiceliderem

2013-09-17 4:00

Górnik Zabrze pokonał Zagłębie Lubin 2:1, choć mógł wyżej. Liczą się jednak trzy punkty, które pozwoliły zabrzanom dogonić w tabeli lidera Legię Warszawa. - Możemy być zadowoleni, bo pokazaliśmy kawałek dobrej piłki i teraz szykujemy się na Legię - mówi Krzysztof Mączyński (26 l.), pomocnik Górnika, po wygranym 2:1 meczu z Zagłębiem

Po raz kolejny piłkarze z Zabrza pokazali, że w rundzie jesiennej są bardzo mocnym zespołem. Słowa uznania należą się im szczególnie za pierwszą połowę, w której mieli zdecydowaną przewagę. Potwierdzeniem dominacji były dwa strzelone gole.

W tej części gracze Zagłębia byli wyjątkowo nieporadni. W drużynie trenera Adama Nawałki najlepszy był Prejuce Nakoulma. Reprezentant Burkina Faso co chwilę stwarzał zagrożenie pod bramką Michała Gliwy. Rywale nie potrafili znaleźć sposobu na "Prezesa".

- Spodziewaliśmy się, że Zagłębie wyjdzie przeciwko nam agresywnie - oceniał Mączyński przed kamerami Canal+. - Po przerwie chcieliśmy znowu trafić, ale zamiast tego niepotrzebnie straciliśmy gola - przyznaje nowy kapitan Górnika.

Zagłębie zawiodło, a jedynym pocieszeniem jest piękna bramka Arkadiusza Piecha. - Może gdybyśmy włożyli więcej serca, to udałoby się coś jeszcze zdobyć - ocenił Piech.

Dzięki zwycięstwu Górnik jest wiceliderem, a w niedzielę zmierzy się na Łazienkowskiej z Legią. - W tej lidze każdy może wygrać z każdym. Pojedziemy do stolicy po trzy punkty - odważnie deklaruje Mączyński.