Grzegorz Bonin, Górnik Łęczna

Autor: CYFRASPORT Grzegorz Bonin, Górnik Łęczna

Górnik Łęczna zdobył Szczecin. Zemsta Bonina

2015-03-02 22:31

W ostatnim meczu 22. kolejki Ekstraklasy Górnik Łęczna dość niespodziewanie pokonał w Szczecinie Pogoń 1:0. Zwycięskiego gola dla przyjezdnych strzelił były Portowiec, Grzegorz Bonin.

Znajdujący się tuż nad strefą spadkową Górnik przyjechał do Szczecina w nadziei na jakąkolwiek zdobycz punktową. Do domu wrócił z kompletem punktów. Przebieg meczu na to nie wskazywał, bo zarówno w pierwszej, jak i w drugiej połowie, gospodarze mieli inicjatywę. Brakowało im jednak skuteczności.

Maciej Skorża przed 1/4 finału Pucharu Polski: Nie zlekceważymy Znicza! [WYWIAD]

Pięć minut przed końcem spotkania zabójczy atak przeprowadził Górnik, a zwycięstkiego gola strzelił były zawodnik Pogoni, Grzegorz Bonin.

Pogoń Szczecin - Górnik Łęczna 0:1 (0:0)
Bramka: Grzegorz Bonin 85'

Pogoń Szczecin: Radosław Janukiewicz - Sebastian Rudol, Hernani, Wojciech Golla, Hubert Matynia, Rafał Murawski, Maksymilian Rogalski, Adam Frączczak, Marcin Robak, Ricardo Nunes (70. Vladimirs Kamess), Łukasz Zwoliński (70. Takafumi Akahoshi)

Górnik Łęczna: Sergiusz Prusak - Łukasz Mierzejewski, Lukas Bielak, Tomislav Bozić, Patrik Mraz, Grzegorz Bonin, Veljko Nikitović, Tomasz Nowak, Josu (71.Filipp Rudik), Miroslav Bożok (90 +5. Paweł Sasin), Evaldas Razulis (80. Shpetin Hasani)

Żółte kartki: Matynia - Bożok, Hasani, Rudik