Górnik Zabrze

Autor: CYFRASPORT Górnik Zabrze

Ekstraklasa. Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk, wynik 2:0. Udany koniec jesieni w Zabrzu

2012-12-08 20:55

Górnik Zabrze potwierdził swoją dobrą postawę w rundzie jesiennej i w ostatnim tegorocznym meczu pokonał pewnie Lechię Gdańsk. Gole dla zabrzan w wygranym 2:0 meczu strzelali Mateusz Zachara i Wojciech Łuczak.

W zespole Górnika z powodu kartek nie mógł zagrać najskuteczniejszy strzelec - Arkadiusz Milik. Jego zmiennicy stanęli jednak na wysokości zadania. 22-letni Zachara strzelił bramkę uderzając głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w 14. minucie i było to dla niego debiutancie trafienie w Ekstraklasie. Tuż przed przerwą - w doliczonym czasie gry - piłkę w siatce gości umieścił Wojciech Łuczak.

Lechia starała się atakować w drugiej połowie i w końcówce po jednym ze strzałów piłka wylądowała na poprzeczce bramki Górnika. Zabrzanie też mieli swoje sytuacje, szczególnie aktywny był Prejuce Nakoulma, jednak wynik nie uległ już zmianie.

Górnik: Skorupski - Olkowski, Danch, Szeweluchin, Gancarczyk - Nakoulma (90. Wodecki), Mączyński, Przybylski, Łuczak (66. Bemben), Magiera - Zachara (83. K. Nowak)

Lechia: Buchalik - Deleu, Bąk, Bieniuk (33. Janicki), Brożek (46. Andreu) - Ricardinho (63. Wiśniewski), Surma, Pietrowski, Traore, Grzelczak - Duda