Dżoker Iwański ratuje Legię

2008-09-24 4:00

Obrońcy Pucharu Polski blisko kompromitacji.

Po ogromnych męczarniach Legia Warszawa awansowała do 1/8 finału Pucharu Polski. Obrońcy trofeum, by wyeliminować I-ligową Wisłę Płock, potrzebowali dogrywki, a od kompromitacji uratował ich Maciej Iwański (27 l.).

Były piłkarz Zagłębia Lubin na murawie pojawił się dopiero w 72. minucie meczu. Kilka chwil później pięknym uderzeniem z rzutu wolnego doprowadził do remisu, a już w dogrywce, skutecznie egzekwując rzut karny, zapewnił wicemistrzom Polski skromne zwycięstwo 2:1. Podopieczni Jana Urbana w całym spotkaniu oddali prawie 40 strzałów, ale albo niemiłosiernie pudłowali, albo znakomicie w bramce spisywał się Artur Melon.

- Pojawiłem się na boisku w roli dżokera, no i się udało. Jednak mając tyle sytuacji, już dużo wcześniej powinniśmy strzelić kilka bramek - powiedział Iwański.