Bayern Monachium

Autor: East News Bayern Monachium

Robert Lewandowski strzelił pierwszego oficjalnego gola dla Bayernu [WIDEO]

2014-08-31 12:34

Mecz Schalke - Bayern był hitem 2. kolejki Bundesligi. Spotkanie skończyło się remisem 1:1. Gola dla Bayernu strzelił Robert Lewandowski. To pierwsze trafienie Polaka w tym sezonie Bundesligi.

W zespole Bayernu w pierwszym składzie zobaczyliśmy oczywiście Roberta Lewandowskiego. Polski napastnik strzelał jak na zawołanie podczas meczów towarzyskich, ale na razie pozostawał bez gola. To już jednak historia! W 10. minucie, po dwójkowej akcji z Sebastianem Rode, Polak trafił do siatki, wyprowadzając zespół na prowadzenie.

Potem nie było już tak wesoło dla Bayernu. W drugiej połowie do siatki Manuela Neuera gola strzelił Benedikt Howedes. Problem w tym, że uczynił to ręką, a sędzia całej sytuacji nie zauważył... Mecz skończył się więc remisem 1:1.

FC Schalke 04 - FC Bayern Monachium 1:1

Bramki: Benedikt Hoewedes 62 - Robert Lewandowski 10

Schalke: Ralf Fahrmann - Kaan Ayhan (76. Dennis Aogo), Felipe Santana (81. Christian Fuchs), Joel Matip, Benedikt Hoewedes - Jan Kirchhoff (40. Roman Neustadter), Sidney Sam, Max Meyer, Marco Hoeger, Julian Draxler - Maxim Choupo-Moting
Bayern: Manuel Neuer - Philipp Lahm, Jerome Boateng (60. Dante), Holger Badstuber, David Alaba - Sebastian Rode, Xherdan Shaqiri, Xabi Alonso (68. Pierre Hojbjerg), Mario Goetze (57. Juan Bernat) - Thomas Mueller, Robert Lewandowski