Ludovic Obraniak, Łukasz Piszczek

Autor: East News Ludovic Obraniak i Łukasz Piszczek

Puchar Niemiec. Pewne zwycięstwo Borussii, powrót Obraniaka, czerwień Peszki [WYNIKI]

2014-10-29 0:35

Borussia Dortmund w końcu zagrała dobry mecz na krajowym podwórku. Podopieczni Juergena Kloppa wygrali w II rundzie Pucharu Niemiec z drugoligowym Sankt Pauli 3:0. W Werderze Brema pierwszy raz w tym sezonie zagrał Ludovic Obraniak, a Sławomir Peszko z FC Koeln dostał czerwoną kartkę.

Borussia bez Łukasza Piszczka i Jakuba Błaszczykowskiego w składzie, nie miała problemów ze zwycięstwem w Hamburgu z miejscowym Sankt Pauli. Wygraną przyjezdnym zapewnili Ciro Immobile, Marco Reus i Shinji Kagawa. W drugiej połowie 16. zespół 2. Bundesligi miał jednak swoje okazje. Mitchell Langerak był jednak dobrze dysponowany i nie dał się pokonać.

Koncert Arkadiusza Milika! Dwa gole Polaka i pewne zwycięstwo Ajaksu Amsterdam [WIDEO]

W Werderze Brema pierwszy mecz w tym sezonie zaliczył Ludovic Obraniak. Były reprezentant Polski pojawił się jednak na boisku dopiero w 81. minucie spotkania z Chemnitzer FC i w małym stopniu przyczynił się do pokonania trzecioligowca 2:0.

Nieudany wieczór zaliczył Artur Sobiech, którego Hannover 96 przegrał z drugoligowym VfR Aalen 0:2. Polak zameldował się na murawie w 57. minucie i zaliczył bezbarwny występ. Świadkami niespodzianki byli także kibice w Bielefeld, gdzie miejscowa Arminia (III liga) po rzutach karnych wyeliminowała Herthę Berlin.

We wtorek z polskich zawodników zagrał także Sławomir Peszko. Pomocnik FC Koeln wszedł na boisko w 57. minucie by w 71. dostać... czerwoną kartkę i to przez własną głupotę. Przy próbie wznowienia gry z rzutu wolnego Peszce bardzo przeszkadzał jeden z rywali. Sfrustrowany Peszko zamiast w piłkę kopnął w nogę przeciwnika. Sędzia mógł podjąć tylko jedną decyzję. W lepszym nastroju był z pewnością Adam Matuszczyk, który na boisku pojawił się w 95. minucie i wykorzystał decydującą "jedenastkę" w serii rzutów karnych.