Robert Lewandowski

Autor: East News Robert Lewandowski

Puchar Niemiec: Gol Lewandowskiego. Bayern Monachium awansował [WIDEO]

2014-10-30 9:54

Robert Lewandowski zaliczył świetny występ w meczu Hamburger SV - Bayern Monachium. Strzelił kolejnego gola w tym sezonie i znacznie przyczynił się do awansu Bawarczyków do 1/8 finału Pucharu Niemiec. Jego drużyna wygrała 3:1.

Przed meczem gospodarzom nie dawano większych szans i zastanawiano się, jaką różnicą bramek wygra Bayern. W lidze HSV spisuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań, dlatego też kibice oczekiwali lepszej gry w Pucharze Niemiec. Mieli nadzieję choćby na powtórzenie rezultatu z 4. kolejki, kiedy to w meczu z Bayernem padł bezbramkowy remis. Dla Bawarczyków był to jednak tylko wypadek przy pracy, a w meczu pucharowym chcieli udowodnić swoją wyższość.

Puchar Niemiec: Wpadka realizatora podczas meczu Bayernu Monachium

Spotkanie odbyło się zgodnie z przewidywaniami większości kibiców i dziennikarzy. Bayern umiejętnie utrzymywał się przy piłce, zamęczał rywala dziesiątkami podań i wykorzystywał błędy HSV. Pierwszy z nich przydarzył się już w 7. minucie, a na gola zamienił go Robert Lewandowski. W końcówce pierwszej połowy pięknego gola z dystansu zdobył Austriak David Alaba, a kilkanaście minut po zmianie stron rywali dobił Franck Ribery. Warto dodać, że wynik byłby o wiele wyższy, gdyby nie cuda, jakich w bramce HSV dokonywał Jaroslav Drobny. Pewne zwycięstwo Bayernu pozwoliło mu awansować do kolejnej rundy Pucharu Niemiec i zrobić kolejny krok w kierunku obrony trofeum.

Wydarzenia boiskowe przyćmiło jednak wtargnięcie na murawę jednego z fanów gospodarzy. Natychmiast pobiegł w stronę Francka Ribery'ego i uderzył go swoim szalikiem. Chwilę później "pozdrowił" Francuza środkowymi palcami i dał się złapać ochronie.

Hamburger SV - Bayern Monachium 1:3 (0:2)