Łukasz Piszczek, Borussia Dortmund

Autor: East News Łukasz Piszczek

Puchar Niemiec. Dwie asysty Łukasza Piszczka i pewne zwycięstwo Borussii Dortmund

2014-08-16 20:45

Borussia Dortmund pewnie awansowała do drugiej rundy Pucharu Niemiec pokonując trzecioligowy Stuttgarter Kickers 4:1. Polskich kibiców może cieszyć dobra dyspozycja Łukasza Piszczka, który zaliczył dwie asysty. Natomiast dla fanów BVB szczególnie istotny był powrót do gry Marco Reusa.

Polak był bardzo aktywny przez całe spotkanie. W 30. minucie "obsłużył" świetnym zagraniem Henricha Mchitariana, który otworzył worek z bramkami. W końcówce spotkania podanie 29-latka na bramkę zamienił Pierre-Emerick Aubameyang, który odnotował łącznie dwa trafienia.

Superpuchar Niemiec dla Borussi Dortmund. Słaby Lewandowski, asysta Piszczka [WIDEO]

Trener Borussii Juergen Klopp nie zlekceważył niżej notowanego przeciwnika. Szkoleniowiec wystawił same najcięższe działa na czele z Pierre-Emerickiem Aubameyangiem, Henrichem Mchitarianem czy Marco Reusem. W konskwencji goście od pierwszej do ostatniej minuty kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku.

Stuttgarter Kickers - Borussia Dortmund 1:4 (0:1)
Bramki: Randy Edwini-Bonsu 60 - Henrich Mchitarian 30, Pierre-Emerick Aubameyang 55, 78 i Adrian Ramos 89

ZAPISZ SIĘ: Codzienne wiadomości Gwizdek24.pl na e-mail