Koszmar Borussii Dortmund trwa. Sobiech ograł Piszczka

2014-10-25 21:08

Zespół Borussii Dortmund przeżywa ciężkie chwile. Podopieczni Juergena Kloppa w sobotę ponieśli już szóstą porażkę w tym sezonie i po dziewięciu kolejkach znajdują się tuż nad strefą spadkową. Zespół z Westfalii pokonał Hannover 96.

Piłkarze Borussii do rywalizacji z Hannoverem przystąpili w dobrych nastrojach po zwycięstwie w Lidze Mistrzów z Galatasaray Stambuł 4:0. Od początku meczu na Signal-Iduna Park gospodarze atakowali, ale brakowało im precyzji pod bramką Rona-Roberta Zielera. Swoich okazji nie wykorzystali Mats Hummels, Maro Reus i Henrich Mchitarjan.

Robert Lewandowski spotkał się z papieżem na audiencji [ZDJĘCIA + WIDEO]

Borussia miała ogromną przewagę, ale gola zdobyli goście. W 61. minucie idealnie z rzutu wolnego z 18 metrów uderzył Hiroshi Kiyotake i Hannover objął prowadzenie. Gospodarze byli tak zaskoczeni, że nie byli już w stanie odpowiedzieć. Od utraty gola w zasadzie nie stworzyli sobie dogodnej okazji do wyrównania i w dziewiątym meczu sezonu doznali już szóstej porażki, przez co zajmują dopiero 15. miejsce w tabeli z dorobkiem 7 punktów. Hannover jest siódmy.

W zespole Borussii cały mecz rozegrał Łukasz Piszczek. Artur Sobiech z Hannoveru pojawił się na boisku w 73. minucie.