Pierre-Emerick Aubameyang i Eric Maxim Choupo-Moting

Autor: East News Pierre-Emerick Aubameyang i Eric Maxim Choupo-Moting

Derby Zagłębia Ruhry dla Schalke 04 Gelsenkirchen! 2:1 z Borussią Dortmund [WIDEO]

2014-09-27 19:40

Kibice Schalke 04 Gelsenkirchen mogą nosić głowy wysoko. Ich piłkarze pokonali Borussię Dortmund 2:1 w derbach Zagłębia Ruhry! Gole padły wyłącznie przed przerwą. Sam mecz lekko rozczarował wielu koneserów futbolu na najwyższym poziomie.

Derby Zagłębia Ruhry to jedna z najciekawszych i najbardziej zaciętych rywalizacji w całej Europie. - To matka wszystkich derbów - powiedział przed pierwszym gwizdkiem sędziego trener gospodarzy Jens Keller. Jak się okazało, wielkie oczekiwania nie poszły w parze z tym, co widzieliśmy na boisku.

Gospodarze wygrali w pełni zasłużenie. W odstępie trzynastu minut wyprowadzili dwa zabójcze ciosy, wykorzystując bezlitośnie niefrasobliwą grę swoich rywali w obronie. Przy pierwszym trafieniu błąd popełnił Mats Hummels, przy drugim Adrian Ramos. Kiedy chwilę później Pierre-Emerick Aubameyang strzelił kontaktowego gola, wydawało się, że może skończyć się wymianą kolejnych ciosów. Niestety, to było wszystko co najlepsze tego dnia.

Schalke 04 Gelsenkirchen - Borussia Dortmund 2:1 (2:1)
Matip 10, Choupo-Moting 23 - Aubameyang 26

Schalke 04: Ralf Faehrmann - Atsuto Uchida, Joel Matip, Roman Neustaedter, Dennis Aogo - Sidney Sam (37. Christian Clemens), Kevin-Prince Boateng (71. Christian Fuchs), Max Meyer, Marco Hoeger (79. Kaan Ayhan), Eric Maxim Choupo-Moting - Klaas-Jan Huntelaar

BVB: Roman Weidenfeller - Łukasz Piszczek, Neven Subotić, Mats Hummels (80. Sokratis Papastathopoulos), Erik Durm - Pierre-Emerick Aubameyang, Matthias Ginter, Sven Bender, Kevin Grosskreutz (69. Milos Jojić) - Adrian Ramos, Ciro Immobile (57. Shinji Kagawa)

Żółte kartki: Matip - Subotić