Robert Lewandowski, Borussia  Dortmund

Autor: Patrick Stollarz

BVB - Wolfsburg 2:1. Robert Lewandowski STRZELA nawet PLECAMI

2014-04-07 10:24

Robert Lewandowski (26 l.) znów uratował Borussię Dortmund. Najlepszy polski piłkarz strzelił gola na 1:1 w meczu z Wolfsburgiem, który dał BVB nadzieję na zwycięstwo. Niedługo później Marco Reus (25 l.) strzelił zwycięską bramkę.

W pierwszej połowie Borussia grała fatalnie i zasłużenie przegrywała 0:1. Lewandowski był kompletnie odcięty od podań, a Wolfsburg raz po raz nacierał na bramkę Langeraka. W przerwie w szatni BVB musiało być gorąco, na drugą połowę dortmundczycy wyszli bowiem odmienieni. A Lewandowski w 51. minucie zdobył chyba najdziwniejszego gola w karierze. I pierwszego strzałem... plecami.

Przeczytaj również: Cristiano Ronaldo spełnił marzenie chorego Dawida

- Nie ma to znaczenia, bo liczy się komplet punktów. To był bardzo trudny mecz. W pierwszej połowie zagraliśmy daleko od ideału, ale patrząc przez pryzmat drugiej części, zasłużyliśmy na zwycięstwo. Trzy punkty trafiły do nas, więc możemy być zadowoleni - powiedział Lewandowski.

Polak wyszedł na prowadzenie w klasyfikacji strzelców Bundesligi. Wspólnie z Mariem Mandzukiciem (Bayern) mają po 17 goli. Z 28 punktami jest też liderem klasyfikacji kanadyjskiej (gole plus asysty). W sumie od początku gry w Bundeslidze strzelił już 71 bramek.