Jurgen Klopp

Autor: Eastnews Jurgen Klopp

Bundesliga. Łukasz Piszczek z kontuzją! Borussia Dortmund czerwoną latarnią

2014-11-30 23:54

Już niżej spaść się nie da! Piłkarze Borussii Dortmund przegrali ósme spotkanie i są na samym dnie tabeli! Ekipę Juergena Kloppa na niemieckich boiskach bije już kto chce i kiedy chce. Tym razem tej "sztuki" dokonał Eintrach Frankfurt. Polskich kibiców może martwić fakt, że kolejny podstawowy obrońca kadry złapał kontuzję. Łukasz Piszczek już w pierwszej połowie musiał opuścić boisko.

To, co dzieje się z piłkarzami Borussii Dortmund w tym sezonie, to kłopot dla najlepszych psychologów na świecie. W Lidze Mistrzów, choć ostatnio przegrali z Arsenalem Londyn 0:2, radzą sobie znakomicie. Są na czele swojej grupy, praktycznie pewni awansu z pierwszego miejsca. Rozgrywki Bundesligi to jednak zupełnie inna bajka - na krajowym podwórku zbierają regularne baty!

Robert Lewandowski NAJSŁABSZY w Bayernie Monachium. Niemieckie media bezlitosne dla Polaka [WIDEO]

Potwierdziło to ostatnie spotkanie wyjazdowe z Eintrachtem Frankfurt. Już na samym początku podopieczni Juergena Kloppa musieli odrabiać straty, gdyż pozwoili rywalom na wykorzystanie pierwszej, dogodnej sytuacji na zdobycie bramki. Z upływem czasu gra Borussii nie ulegała poprawie, a na dodatek jej obrońcy postanowili jeszcze pomoć ekipie gospodarzy. Błąd Matthiasa Gintera wykorzystał Haris Seferović i ustalił wynik spotkania na 2:0.

Po tym fatalnym meczu Juergen Klopp będzie miał potężny ból głowy, gdyż ze składu wyleciał mu Łukasz Piszczek. Polski obrońca miał problemy z udem i został zmieniony już w pierwszej połowie.