Jurgen Klopp

Autor: Eastnews Jurgen Klopp

Borussia Dortmund przegrała na własnym stadionie z Bayerem Leverkusen

2013-12-07 23:01

Bayer Leverkusen ma już 6 punktów przewagi nad Borussią Dortmund w Bundeslidze. W bezpośrednim starciu dortmundczycy przegrali na własnym stadionie 0:1 po goli Koreańczyka Heung-Min Sona.

W pierwszym składzie wystąpiło dwóch Polaków - Robert Lewandowski i Kuba Błaszczykowski, a na ostatnich dziewięć minut spotkania na placu gry pojawił się także Łukasz Piszczek.

Żaden z Polaków nie był jednak w stanie pomóc wicemistrzom Niemiec. W 18. minucie Heung-Min Son wyprowadził w pole bramkarza Romana Wedienfellera i ustawił wynik meczu strzałem z ostrego kąta. Piłkę z linii bramkowej próbował jeszcze wybijać Sokratis Papasthathopuls, ale jego interwencja była nieskuteczna.

Mundial 2014. Grupy - Hiszpania zagra z Holandią, Niemcy z Portugalią

Grecki obrońca nie dokończył zawodów, ponieważ w 90. minucie sędzia wyrzucił go z boiska. Była to druga czerwona kartka w tym meczu. 10 minut wcześniej "czerwień" za faul na Lewandowskim zobaczył Emir Spahić.

Po tym spotkaniu Bayer Leverkusen jest drugi w tabeli Bundesligi i ma na swoim koncie 37 punktów. To o 6 więcej od Borussii. Pierwszy jest Bayern Monachium, który ma 4 "oczka" przewagi nad "Aptekarzami" z Leverkusen.

Borussia Dortmund - Bayer Leverkusen 0:1 (0:1)
Heung-Min Son 18
Czerwone kartki: Emir Spahić (80, Bayer), Sokratis Papasthathopoulos (90, Borussia)

Borussia: Weidenfeller - Friedrich, Papastathopoulos, Durm, Sahin (81, Piszczek), Błaszczykowski (67, Hofmann), Bender (64, Reus), Mchitarjan, Grosskreutz, Aubameyang, Lewandowski.

Bayer: Leno - Spahić, Toprak, Donati (78, Kruse), Rolfes, Bender, Hegeler, Castro (89, Kohr), Can, Kiessling, Heung-Min Son (82, Wollscheid)