Robert Lewandowski przed mecze z Borussią Dortmund

Autor: East News Robert Lewandowski

Bayern Monachium zmiażdzył Hannover 96. Dwa gole Lewandowskiego

2014-10-04 19:53

Bayern Monachium rozbił Hannover 96 4:0. Popisowy mecz w bawarskich barwach rozegrał Robert Lewandowski, który zdobył dwa gole i powiększył swój strzelecki dorobek z tego sezonu do czterech trafień. Całe spotkanie w barwach gości rozegrał natomiast Artur Sobiech.

Losy spotkanie rozstrzygnęły się już w pierwszej odsłonie gry. Worek z bramkami już w 6. minucie otworzył Robert Lewandowski, który zimną krwią pokonał w sytuacji sam na sam Rona-Roberta Zielera. Kolejne trafienie dołożył niecałe dwa kwadranse później. Wówczas z chirugiczną precyzją wykorzystał doskonałe crossowe podanie Juana Bernata.

26-latek móglby skompletować hat-tricka, jednak w kilku sytuacjach zabrakło mu szczęścia pod bramką rywali lub nie dostrzegał go egoistycznie grający Arjen Robben. Holender - podobnie jak "Lewy" - strzelił dwie bramki i spotkanie zapisze jak najbardziej na plus. To dobra informacja dla Pepa Guardioli, który ostatnio miał wiele wątpliwości dotyczących zdrowia swoich największych gwiazd.

Beckenbauer: Transfer Xabiego Alonso ważniejszy od Lewandowskiego

W drużynie gości dwoił się i troił Artur Sobiech. Napastnik oddał wszystkie trzy strzały drużyny z Hannoveru. Pod koniec pierwszej połowy stanął nawet oko w oko z Manuelem Neurem. Zwycięsko ze starcia wyszedł Niemiec. Aktywnie grający Polak nie był w stanie nic zaradzić na dominujący od pierwszego do ostatniego gwizdka Bayern.

Bayern Monachium - Hannover 96 4:0 (3:0)

Bramki: Lewandowski 6 i 39, Robben 13 i 79

Bayern: Manuel Neuer - Rafinha, Dante, Mehdi Benatia, Juan Bernat - David Alaba, Xabi Alonso (82. Gianluca Gaudino), Philipp Lahm (75. Sebastian Rode), Arjen Robben, Xherdan Shaqiri (61. Claudio Pizzaro) - Robert Lewandowski.

Hannover:Ron-Robert Zieler - Hiroki Sakai, Marcelo, Felipe, Mikko Albornoz (46. Christian Pander) - Manuel Schmiedebach, Ceyhun Gulselam, Christian Schulz, Hiroshi Kiyotake (72. Jan Schlaudraff) - Joselu (46. Leonardo Bittencourt) i Sobiech Sobiech.