Konrad Czerniak

Autor: Piotr Piwowarski

Złoty medal Konrada Czerniaka w pływackich mistrzostwach Europy

2014-08-23 19:41

Konrad Czerniak wywalczył złoty medal mistrzostw Europy w Berlinie w wyścigu na 100 metrów stylem motylkowym. Polak z czasem 51,38 sekundy ustanowił także nowy rekord Europy. Szóste miejsce w tym finale zajął Paweł Korzeniowski.

Polski pływak od początku wyścigu ruszył z animuszem i wypracował delikatną przewagę nad resztą stawki. Po nawrocie wydawało się, że walka o złoto będzie się toczyć do samego końca, jednak Czerniak pokazał, że nie bez powodu stawiano go w roli faworyta. Na ostatanich metrach uruchomił swoje rezerwy, przyspieszył, co pozwoliło mu zająć pierwsze miejsce.

Pływackie ME. Pierwszy medal dla Polski. Brąz Pawła Korzeniowskiego

Na kolejnym stopniu podium stanął reprezentant Węgier Laszlo Cseh, który stracił do zwycięzcy ponad pół sekundy. Ostatnie premiowane medalem miejsce, z czasem 51,92, wywalczył Białorusin Paweł Sankowicz. W wyścigu na 100 m stylem motylkowym brał udział także Paweł Korzeniowski, który zajął szóste miejsce (52,15).

Przypomnijmy, że Korzeniowski zdobył wcześniej brązowy medal pływackich mistrzostw Europy na dystansie 200 m stylem motylkowym. Złoto Czerniaka to pierwszy medal tego kruszczu dla Polski na zawodach w Berlinie.