Michał Kwiatkowski

Autor: Eastnews Michał Kwiatkowski

Tour de France: Majka najlepszym góralem, Kwiatkowski w dziesiątce! [WIDEO]

2014-07-23 0:30

Michał Kwiatkowski i Rafał Majka mają powody do satysfakcji po 16. etapie Tour de France, którego trasa biegła z Carcassonne do Bagneres-de-Luchon. Ten pierwszy zajął 7. miejsce, dzięki czemu wskoczył do czołowej dziesiątki klasyfikacji generalnej. Ten drugi wywalczył natomiast koszulkę najlepszego górala!

Kwiatkowski przez większą część najdłuższego etapu tegorocznej "Wielkiej Pętli", liczącego 237,5 km, jechał w ucieczce. Niestety, nie wytrzymał tempa na podjeździe pod Port de Bales, gdzie stracił 1:10 do najlepszych. Później na zjazdach sporo odrobił, finiszując ostatecznie 36 sekund za zwycięzcą. W konsekwencji awansował na 9. miejsce w "generalce".

Zobacz: Polka także wygrała etap Tour de France. Przypominamy jej historię!

Mamy więcej powodów do dumy. Majka, chociaż nie forsował się tego dnia, dopisał sobie jeden punkt w klasyfikacji górskiej. Był on na tyle cenny, że pozwolił mu wywalczyć koszulkę w biało-czerwone grochy.

W ekipie Tinkoff-Saxo mają tym bardziej co świętować, bo najszybszy na mecie był Michael Rogers. To jubileuszowe, 25. zwycięstwo australijskiego kolarza w historii "Wielkiej Pętli".

Michał Gołaś, Maciej Bodnar i Bartosz Huzarski przyjechali na dalszych pozycjach.