Świetny występ Polaków na MME w taekwondo. Złoty medal Karola Hołubowicza [ZDJĘCIA + WIDEO]

2014-09-30 11:49

Reprezentacja Polski w taekwondo pokazała się ze świetnej strony na młodzieżowych mistrzostwach Europy w Innsbrucku! W kategorii wagowej poniżej 74 kilogramów złoty medal zdobył Karol Hołubowicz. Drużynowo biało-czerwoni zajęli czwarte miejsce. - Ten turniej pozostanie na długo w naszej pamięci - skomentowała jedna z medalistek w rozmowie z Gwizdek24.pl.

W finale mężczyzn w kategorii wagowej poniżej 74 kilogramów, Karol Hołubowicz pokonał po zaciętej walce faworyta turnieju, Hiszpana Daniela Quesadę Barrerę 8:7. Polak był górą także w starciu z Damirem Fejziciem, który walczył na ostatnich igrzyskach olimpijskich w Londynie. - Karol to wielka nadzieja polskiego taekwondo. Potwierdził to spektakularnym sukcesem w Innsbrucku. Warto zaznaczyć, że 18-latek stosunkowo krótko trenuje tę sztukę walki i na mistrzostwach walczył głównie ze starszymi zawodnikami - wychwalał Grzegorz Ratigowski, trener Hołubowicza w Legionowskiej Akedemii Sportów Walki.

Mistrzyni Polski w taekwondo: Złamałam więcej męskich serc niż szczęk

W gorszym nastroju mistrzostwa zakończyła Aleksandra Krzemieniecka. Zawodniczka AZS AWF Warszawa okazała się gorsza w pojedynku o złoty krążek od Any Bajić, brązowej medalistki mistrzostw świata seniorów. - Byłam strasznie spięta. Chyba za bardzo chciałam zwyciężyć. Ana byla ode mnie lepsza, ale to wcale nie znaczy, że nie zrewanżuję się jej w przyszłości - żaliła się 20-latka.

- Ten turniej pozostanie na długo w naszej pamięci. Już po pierwszym dniu nasza kadra skompletowała dwa medale. Łącznie cztery razy stawaliśmy na "pudle". Znaleźliśmy się tuż za podium zaraz za największymi potęgami tej dyscypliny. Polskie taekwondo rośnie w siłę - podsumowała Krzemieniecka, młodzieżowa mistrzyni Europy sprzed dwóch lat z Aten.