Rafał Majka znowu najlepszy! Tym razem w Roeselare

2014-07-30 13:34

Rafał Majka (Tinkoff-Saxo) wygrał wieczorne kryterium w belgijskim Roeselare! Polski kolarz ukończył wyścig z czasem 2:23:23. Tym samym podtrzymał swoją rewelacyjną formę z "Wielkiej Pętli" i być może szykuje się na wielki triumf w Tour de Pologne.

Na mecie Majka zdołał wyprzedził aktualnego mistrza świata Rui Costę (Lampre-Merida). Obaj kolarze zaatakowali na dwa okrążenia przed końcem wyścigu, jednak Portugalczyk opadł z sił i ukończył zawody na drugim miejscu. Trzeci był Marcel Kittel (Giant-Shimano), który zbyt późno ruszył w pościg i był bez szans na lepszy rezultat.

Rafał Majka skomentuje Tour de Pologne

- To kryterium nie należało do łatwych, non stop zmiana tempa, skoki. Moje nogi po Tour de France są mocno zmęczone. Ten wyścig był moim ostatnim przed Tour de Pologne. Od 3 do 9 sierpnia chcę pokazać, że moje dwie etapowe wygrane w Tour de France nie były przypadkowe. Wyścig w moim kraju jest dla mnie czymś wyjątkowym - powiedział Majka po ukończeniu kryterium w Roeselare.

Po trzytygodniowym Tour de France wielu kolarzy przeniosło się do Belgii, aby wziąć udział w kryteriach. Od niedzieli 3 sierpnia, większość z nich, w tym także Majka, będzie rywalizować o triumf w Tour de Pologne. Czy najlepszy "góral" z Francji ma szansę na zwycięstwo?

ZAPISZ SIĘ: Codzienne wiadomości Gwizdek24.pl na e-mail