Radosław Kawęcki

Autor: Piotr Piwowarski

Radosław Kawęcki ze złotem. Piękny dzień Polaków na mistrzostwach Europy

2014-08-23 20:06

Co za dzień! Drugi złoty medal dla Polski na pływackich mistrzostwach Europy w Berlinie! Dzisiejszy wyczyn Konrada Czerniaka powtórzył Radosław Kawęcki. Z czasem 1:56.02 Polak obronił tytuł mistrza Europy z 2012 roku na 200 metrów stylem grzbietowym.

Kawęcki był jednym z głównych faworytów do zwycięstwa na dystansie 200 metrów stylem grzebietowym. Polski pływak nie zawiódł oczekiwań, mimo iż na półmetku wyścigu znajdował się poza podium. To była jednak tylko zasłona dymna dla rywali. Na ostatnim odcinku pokazał prawdziwą siłę i ze sporą przewagą wywalczył złoty medal.

Złoty medal Konrada Czerniaka w pływackich mistrzostwach Europy

Na drugim miejscu zameldował się Christian Diener, który z czasem 1:57,16 był gorszy od Polaka o ponad sekundę. Brązowy medal w tym finale wywalczył Węgier Gabol Balog (1:57,42).

Dzisiejszy dzień to złoty dzień dla polskiego pływania. Przypomnijmy, że wcześniej medal tego kruszczcu zdobył Konrad Czerniak. Okazał się on najlepszy w finałowym wyścigu na 100 metrów stylem motylkowym.