Anna Banaszek, Dawid Banaszek

Autor: archiwum se.pl

Puchar Narodów Europy: Polska ograła Holandię

2014-10-19 12:35

Drugie zwycięstwo polskich rugbystów w rozgrywkach o Puchar Narodów Europy w dywizji 1B. Biało-czerwoni po zaciętym boju pokonali tym razem Holendrów 9:8 (6:3). Nasi zawodnicy są liderami tabeli.

Miało być szybko, łatwo i przyjemnie. Polscy rugbyści powoli zaczęli bowiem przyzwyczajać kibiców do gładkich triumfów.

Tym razem jednak tylko początek meczu mógł wskazywać na podobny scenariusz. Dwa karne Dawida Banaszka dały podopiecznym Marka Płonki prowadzenie 6:0. Na kilkanaście minut tylko.

Ciechan wspiera polskich rugbystów!

Pomarańczowi nieoczekiwanie wykorzystali bowiem chwilę słabości naszej kadry i o ile w pierwszej połowie wydawali się bandą nie do końca rozumiejących zasady gry osiłków, o tyle w drugiej odsłonie w pewnym momencie zyskali nad biało-czerwonymi dwa punkty przewagi.

Na szczęście w szeregach polskich rugbystów znajdował się niezawodny Dawid Banaszek, który wykorzystał trzecią w meczu "jedenastkę", ustalając wynik starcia na 9:8.

Biało-czerwoni po dwóch zwycięstwach (wcześniej pokonali Szwecję 29:17) prowadzą w tabeli dywizji 1B (trzeci poziom w Europie). Niestety - do tej pory rozegrano tylko trzy spotkania. W tym trzecim Ukraina wygrała ze Szwecją 45:0. W następnym meczu podopieczni Marka Płonki zmierzą się z Mołdawią.

Polska - Holandia 9:8 (6:3)

Punkty dla Polski: Dawid Banaszek 9

Polska: Craig Bachurzewski (Daniel Bartkowiak), Adrian Chróściel (Grzegorz Buczek), Radosław Bysewski (Paweł Grabski), Michał Krużycki (Cyprian Majcher), Piotr Zeszutek, Michał Mirosz, Mateusz Bartoszek, Paweł Dąbrowski (Marek Płonka jr.) - Rafał Janeczko (Łukasz Szostek)- Dawid Banaszek - Tomasz Rokicki, Mariusz Wilczuk (Rafał Szrejber), Tomasz Gasik, Robert Kwiatkowski - Marek Przychocki (Dawid Popławski).