Piłka ręczna. Vive Targi Kielce - FC Barcelona Borges, wynik meczu 26:33. Porażka zespołu Bogdana Wenty

2010-11-20 17:48

Szczypiorniści Bogdana Wenty nie mają szczęścia w tegorocznych rozgrywkach Ligi Mistrzów. W meczu 5. kolejki grupy A Vive Targi Kielce poległo z FC Barceloną Borges 26:33. Zespół Wenty nie zdołał pokonać hiszpańskiej drużyny, której kiedyś był zawodnikiem. Tym samym Vive zostaje na ostatnim miejscu tabeli grupy A.

Szczypiorniści Wenty nie mieli szans z zespołem z Katalonii. To FC Barcelona od pierwszych minut spotkania kontrolowała grę. Bramkarz Vive, Duńczyk Marcus Cleverly nie miał wsparcia w obrońcach. Zawodnicy grający w ataku także byli nie skuteczni. Tracili albo gubili piłkę, a kontry doskonale wykorzystywali Hiszpanie.

Przeczytaj koniecznie: Bogdan Wenta, trener Vive Targi Kielce: W Barcelonie nauczyłem się wygrywać

Do gwizdka na przerwę bramkarz Barcelony Johan Sjoestrand tylko 11 razy nie zdołał obronić strzałów Vive. Po 30 minutach gry pierwszej połowy było 11:18. Na drugą część meczu zawodnicy trenera Xaviego Pascuala wybiegli swobodni i zaczęli popełniać błędy. Podpieczni Bogdana Wenty nie zdołali jednak tego wykorzystać. Gospadarze zaczęli trafiać do bramki i kiedy obie drużyny dzieliły tylko 4 gole Barcelona się obudziła.

Ostatecznie Katalończycy pewnie wygrali siedmioma punktami, 26:33. Zespół Bogdana Wenty pozostaje na ostatnim miejscu grupy A i ma małe szanse, na to, by awansować do fazy pucharowej. Vive Targi Kielce przegrało aż cztery spotkania, jeden punkt ma za remis z Rhein Neckar Loewen. Kielczane odnieśli porażki z Chambery, Celje Pivovarną Lasko, THW Kiel i w 5 kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów z FC Barceloną Borges.

Oto składy drużyn i liczba bramek poszczególnych zawodników:

Vive Targi Kielce: Marcus Cleverly, Kazimierz Kotliński - Paweł Podsiadło 1, Kamil Krieger, Henrik Knudsen 1, Tomasz Rosiński, Mariusz Jurasik 1, Mateusz Zaremba 6, Witalij Nat 5, Mateusz Jachlewski 1, Patryk Kuchczyński 3, Rastko Stojković 4, Daniel Żółtak, Piotr Grabarczyk, Michał Jurecki 2, Mirza Dżomba 2.

FC Barcelona Borges: Johan Sjoestrand - Cedric Sorhaindo 3, Jesper Noddesbo 4, Juan Garcia, Victor Tomas, Daniel Sarmiento, Cristian Ugalde 5, Iker Romero 11, Laszlo Nagy 1, Magnus Jernemyr, Siarhei Rutenka, Albert Rocas Comas 2, Konstantin Igropulo 3, Raul Entrerrios 4.