Michał Kwiatkowski

MŚ w kolarstwie: Drużyna Michała Kwiatkowskiego z brązowym medalem

2014-09-21 21:34

BMC sprawiło dużą niespodziankę na mistrzostwach świata w Ponferradzie. Amerykańska ekipa wygrała jazdę drużynową na czas, detronizując niepokonaną dotąd Omegę Pharma-Quick Step, w której występuje Michał Kwiatkowski. Team Polaka zajął trzecie miejsce.

Drużyna BMC triumfowała na 57-kilometrowej trasie w Ponferradzie. Była o 32 sekundy szybsza od drugiej Oricy Greenedge. Brązowy medal w jeździe drużynowej na czas otrzymała niepokonana dotąd belgijska grupa kolarska Omega Pharma - Quick-Step w składzie z Michałem Kwiatkowskim.

MŚ w kolarstwie: Koszmarny wypadek grupy Rabobank-Liv podczas jazdy drużynowej na czas [WIDEO]

Wśród polskich drużyn najlepiej zaprezentował się osiemnasty CCC Polsat Polkowice. Składający się z samych Polaków BDC Marcpol zajął 28 miejsce. Team poniósł bardzo duże straty przed samą metą w wyniku nieszczęśliwej kraksy.