Gwizdek24.pl » Inne » Michael Schumacher po wypadku. Jego stan DELIKTANIE się poprawił.Michael Schumacher w lepszym stanie

Michael Schumacher po wypadku. Jego stan DELIKTANIE się poprawił

Michael Schumacher, który w niedzielę uległ poważnemu wypadkowi na stoku narciarskim przeszedł w nocy kolejny zabieg. Jak poinformowano na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, stan zdrowia byłego kierowcy Fofrmuły 1 nieco się poprawił.

Jeszcze w poniedziałek informowano, że Michael Schumacher jest w stanie krytycznym. Na szczęście wtorek przyniósł lepsze informacje.

- Jest lekka, przejściowa poprawa stanu ciśnienia śródczaszkowego, kolejna demografia została przeprowadzona bez ryzyka, oznaki są relatywnie stabilne, nie było oznak dalszego pogorszenia urazów - poinformowano na konferencji prasowej.

Przeczytaj koniecznie: Michael Schumacher, wypadek. Wideorelacja z Grenoble

W nocy lekarze przeprowadzili u Niemca zabieg chirurgiczny mający zmniejszyć ciśnienie śródczaskowe. - Krwiak został prawidłowo i satysfakcjonująco zlikwidowany, są oznaki pozwalające sądzić, że sytuacja jest lepsza niż wczoraj - mówili lekarze. - Krwiak był po lewej stronie, w samym mózgu, a decyzję o jego usunięciu podjęliśmy razem z rodziną. Na zdjęciach rano okazało się, że krwiak został prawidłowo usunięty.

- Stan pacjenta jest przez nas lepiej kontrolowany, ale nie można powiedziec, że zagrożenie minęło zyskaliśmy jednak trochę na czasie, kluczowe w strategii terapeutycznej będą najbliższe godziny. Sytuacja może się zmienić tak na gorsze, jak i na lepsze, po prostu zyskaliśmy na czasie. Nie czas zastanawiać się, co może być po jego wybudzeniu.

Najnowsze odcinki seriali, ciekawostki z planów! Superseriale.pl na komórce i tablecie!