Leszek Laszkiewicz Polska Hokej

Autor: archiwum se.pl Leszek Laszkiewicz Polska Hokej

Hokej na lodzie. Polska lepsza od Chorwacji! Jest awans!

2014-04-24 16:13

Reprezentacja Polski wygrała z Chorwacją 4:1 w ostatnim spotkaniu mistrzostw świata w hokeju na lodzie dywizji IB. Tym samym biało-czerwoni wywalczyli awans do dywizji IA.

Dla naszych zawodników było to już czwarte zwycięstwo podczas tegorocznych zawodów. Wcześniej Polacy okazali się lepsi od Rumunii (7:0), Litwy (3:2) i Holandii (5:1).

Strzelanie już w 10. minucie rozpoczął Kowalówka. Sześć minut po wznowieniu gry w drugiej tercji kolejne trafienie dołożył Kolusz.

Rywale nie zamierzali jednak odpuszczać. W 33. minucie kontaktową bramkę dla Chorwatów zdobył Kanaet.

Wynik 2:1 utrzymywał się do ostatnich minut. Dopiero w 56. minucie spokój biało-czerwonym zapewnił Kowalówka, a w ostatniej akcji rywali dobił jeszcze Laszkiewicz.