Wisła Płock, Marcin Lijewski

Autor: archiwum se.pl

Węgrzy za mocni dla Wisły. Zespół z Płocka z burtą Ligi Mistrzów

2014-03-29 17:24

Wielkie nadzieje i wielkie oczekiwania, a na koniec porażka i brak awansu. Wisła Płock ograła węgierski Veszprom w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Dziś Węgrzy wzięli rewanż i to oni grają dalej.

Pierwszy mecz był zacięty, a Polacy wygrali go minimalnie - 34:33. Drugie spotkanie względnie wyrównane było do stanu 3:3. Potem z każdą chwilą coraz mocniej zarysowywała się przewaga gospodarzy. W ich bramce świetnie spisywał się Mirko Alilović, a do przerwy Veszprom prowadził 16:11. Chorwat zakończył mecz z 37-procentową skutecznością w obronie. Zaporą nie do przejścia był również po przerwie. Skończyło się na wyniki 31:26 i to Węgrzy zagrają w kolejnej fazie Ligi Mistrzów.