Czechy - Portugalia 0:1, Cristiano Ronaldo, EURO 2012

Baraże MŚ 2014. Portugalia - Szwecja. Niezawodny Ronaldo zadał decydujący cios

2013-11-15 23:52

Mecz Portugalia - Szwecja zapowiadano jako wielki pojedynek wielkich snajperów - Cristiano Ronaldo i Zlatana Ibrahimovicia. Gol padł tylko jeden, a jego autorem został CR7, zapewniając gospodarzom skromne zwycięstwo w pierwszym meczu barażowym o awans na mundial w 2014 roku.

Od początku spotkania obie drużyny narzuciły wysokie tempo. Gospodarze delikatnie przeważali, ale Szwedzi pokazali, że nie przyjechali się bronić. W pierwszej połowie obie drużyny miały swoje okazje, ale brakowało wykończenia.

Przeczytaj koniecznie: Polska - Słowacja. Wynik 0:2! Kompromitacja trupy cyrkowej Adama Nawałki we Wrocławiu. Było źle, jest gorzej

Tuż po zmianie stron świetną okazję zmarnował Cristiano Ronaldo, który przestrzelił z kilku metrów. Gospodarze zyskiwali coraz większą inicjatywę, ale na gola musieli czekać, aż do 82. minuty. Ronaldo dostał świetne podanie z lewego skrzydła w pole karne i uderzył głową nie do obrony. Cztery minuty później Ronaldo mógł dobić Szwedów, ale tym razem po strzale napastnika Realu Maryt piłka odbiła się od poprzeczki.

Warto również zaznaczyć, że portugalscy obrońcy całkowicie unieszkodliwili Zlatana Ibrahimovicia. Rewanż we wtorek 19 listopada w Sztokholmie.

Portugalia - Szwecja 1:0 (0:0)